Ініціаторами започаткування Всесвітнього дня лева стали Беверлі та Дерек Жубер — подружжя кінорежисерів. Вони знімали фільми про дику природу, і у 2013 році запропонували відзначати день присвячений царю звірів.
Більшість левів у дикій природі нині проживають у східній та південній Африці. З середини ХХ століття популяція левів на планеті неухильно скорочується.
За оцінками зоозахисників, у той момент на Землі нараховувалося близько 400 тисяч левів. До 70-х років популяція цих тварин скоротилася до 100 тисяч, а нині не перевищує 45 тисяч.
Основними причинами зниження популяції левів називають зміну клімату, хвороби, втрату місць проживання через людську діяльність.
Також на зменшення популяції левів впливає те, що чимало їхніх прайдів географічно ізольовані, що призводить до скорочення генетичного різноманіття.
Через це Міжнародний союз охорони природи визнав левів вразливим видом.
Самець лева за день може з’їсти сім кілограмів м’яса, самиця — п’ять. Лев з легкістю розганяється до 80 кілометрів на годину, але довго бігти з цієї швидкістю не може. У довжину лев може стрибнути на відстань до десяти метрів.
Леви можуть спати по 20 годин на добу.
Також 10 серпня — це Міжнародний день біодизелю. Саме 10 серпня 1893 року німецький інженер та винахідник Рудольф Дизель продемонстрував двигун, який працював на паливі з арахісової олії.
Щоправда, тоді ця ідея так і залишилася на рівні сміливого експерименту. Однак, з роками ідея виробницва екологічного палива набувала все більшої популярності.
Зараз біодизель виготовляють з кокосової, касторової та пальмової олії, бобів сої, насіння рапсу. У деяких країнах для виробництва використовують тваринний і риб’ячий жир. Але найбільш перспективним видом екологічного палива є водорості.
Нормативно виготовлення біопалива затверджено у 48 країнах світу.
Ще 10 серпня відзначається неофіційний День влогінгу. Подія присвячена людям, які записують цікаве відео на різноманітеу тематику за своєї участі.
За церковним календарем 10 серпня — День пам’яті апостолів від 70-ти Прохора, Никанора, Тимона та Пармена. Усі четверо були проповідниками та дияконами, і прийняли мученицьку смерть за свою віру.
Прохор спочатку був супутником апостола Павла, а згодом Іоанна Богослова. Вважається, що саме він записав його Одкровення. Був страчений в Антиохії.
Никанора за його проповідування вчення Господа язичники до смерті забили камінням.
Апостола Тимона в Басторії розіп’яли до низу головою.
Пармен проповідував у Македонії, де теж був вбитий язичниками.
Іменини 10 серпня святкують, Никанор, Прохор, Остап, Серафим, Анастасія, Ірина.