У вівторок, 12 березня, Європейська комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС з Боснією та Герцеговиною. Про це пише УНН з посиланням на пресслужбу Єврокомісії.
Деталі
Згідно зі звітом Боснія і Герцеговина продемонструвала рішучу відданість просуванню вперед у реформах, які давно очікують, таких як ухвалення закону про запобігання конфлікту інтересів і закону про боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
Європейський парламент підтримав кримінальну відповідальність за обхід санкцій ЄС12.03.24, 15:39
Окрім того, країна зробила значні кроки для вдосконалення системи судочинства та прокуратури, боротьби з корупцією, організованою злочинністю та тероризмом, а також для покращення управління міграцією, затвердивши мандат на переговори щодо угоди про статус Frontex.
Також Боснія і Герцеговина досягла та підтримує повну відповідність Спільній зовнішній політиці та політиці безпеки ЄС, що є значним позитивним кроком і вирішальним у часи геополітичних потрясінь.
Комісія вважає, що Боснія і Герцеговина досягла необхідного рівня відповідності критеріям членства. Тому Комісія рекомендує Раді розпочати переговори про приєднання з Боснією та Герцеговиною. Крім того, Комісія рекомендує, щоб Рада ухвалила рамки переговорів після того, як Боснія і Герцеговина зробить подальші кроки відповідно до звіту Комісії. Комісія готова доповісти Раді про прогрес, досягнутий Боснією та Герцеговиною щодо цих кроків
Доповнення
Європейська комісія представила Раді ЄС пропозиції щодо проєкту переговорних рамок для вступу України та Молдови до ЄС, в яких викладено керівні принципи та засади переговорів про вступ з обома країнами-кандидатами на вступ до ЄС.
Проєкт рамок переговорів, як повідомляється, ґрунтується на досвіді минулих розширень і поточних переговорів щодо вступу. Вони інтегрують переглянуту методологію розширення та враховують зміну acquis ЄС.
Нагадаємо
У відповідь на вторгнення росії в Україну ЄС оприлюднив план розвитку збройової промисловості на континенті вартістю 1,5 мільярда євро з метою збільшення спільних закупівель озброєнь між країнами-членами та зменшення залежності від імпорту.