Цитата
“Перший закон вже вступив в силу ще у 2022 році, власне на початку того року, але багато пунктів вступали в дію не відразу... Власне з 11 липня вступає в дію заборона куріння IQOS, кальянів в публічних місцях... Той законопроект, який зараз ще знаходиться в розробці (№ 9227 — ред.) й піде до голосування до ВР стосується виробництва та експорту такої продукції, також продаж як в роздріб, так й гуртом. Єдине, що потрібно пам’ятати — це не стосується виробництва, яке буде йти на експорт”, — розповів Камельчук.
Деталі
Тому за його словами, поки що насправді не заборонено купувати, але буде заборонено палити в громадських місцях.
“Тобто це стосується ресторанів, терас, зупинок, будь-де. Ніхто не заборонить вам палити вдома, на балконі, хіба що ви будете дуже заважати сусідам, але вони можуть з вами про це поспілкуватися”, — сказав Камельчук.
За його словами, заборона на будь-який продаж оптовий чи роздрібний, і виробництво в Україні з подальшим збутом в Україні набере чинності тільки тоді, коли буде проголосований закон, підписаний Президентом, і там будуть встановленні чіткі дати вступу цього закону в силу.
“Тому поки ще тим хто призвичаївся до цього тютюнопаління не слід сильно напрягатися, але слід пам’ятати, що в громадських місцях це заборонено. Зі завтрашнього дня ми отримаємо офіційно цю заборону, тобто ви можете отримати, як мінімум адміністративний штраф за подібні речі в громадських місцях”, — розповів Камельчук.
Доповнення
З 11 липня набувають чинності норми Закону № 1978, якими забороняться реклама тютюнових виробів, продаж ароматизованих сигарет та вводиться відповідальність за куріння електронних цигарок в громадських місцях.
Держпродспоживслужба повідомляла, що з 11 липня набувають чинності наступні зміни антитютюнового законодавства:
• нести відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарок;
• заборонено виробництво (крім виробництва для експорту), оптова і роздрібна торгівля та імпорт для реалізації на території України ароматизованих сигарет.
Також повідомлялося, що тютюнові вироби, електронні сигарети, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, введені в обіг до набрання чинності відповідними положеннями цього Закону, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання, але не довше 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом.