Цитата
«Я обговорювала ці вимогі зі своїми колегами із 27 країн членів і ми всі готові допомагати вам будувати це законодавство. Ми можемо його так би мовити відкалібрувати під Україну таким чином щоб воно працювало в інтересах усіх сткйкхолдерів», - сказала Матернова.
У свою чергу Стефанішина сказала, що Україна планує ухвалити закон про лобіювання та додала: «Ми мали також офіційне прохання від Єврокомісії не поспішати з цим законом, тому що дуже контраверсійні редакції цього закону, які впливають на громадянське суспільство».
Деталі
За словами представниці ЄС Матернової, вимога про закон щодо лобіювання не пов’язана з тим, що Україна впроваджує масив права ЄС. Взагалі в праві ЄС немає загальноєвропейських правил у цій сфері. Проте «є фундаментальні питання, які не врегульовані спільним правом ЄС, але вони все одно важливі для членства», - наголосила вона. Тому цей закон і став вимогою для України щодо вступу в Євросоюз.
У цілому закон про лобіювання це важлива рекомендація по деолігархізації, тому Україна має на меті її виконати. Ольга Стефанішина додала, що при впроваджені його в законодавство «буде важко знайти баланс, бо в парламенті шалений апетит ухвалити цей закон». Також вона зауважила, що є велика дискомунікація з громадянським суспільством, яке сформувалося після революції гідності і стало повноцінною владою. Це має бути враховано в законодавстві, щоб воно не стало інструментом тиску і не «розвалило суспільство».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Чотири з семи кроків виконані": ЗМІ дізналися про оцінку Єврокомісією готовності України до переговорів про вступ