Деталі
За його словами, у таких випадках, якщо аукціон ще не проведений, АРМА звертається до майданчика з обґрунтованими претензіями, аби провести нову оцінку.
“У нас є приклад роботи з державним підприємством “СЕТАМ”, яке в кінці 2021 року реалізувало соняшникову олію за 93 млн грн. Перед торгами цей актив спочатку було оцінено в 40 млн грн, тобто стартова ціна мала б скласти 40 млн. Дізнавшись про це, ми звернулись до підприємства з обґрунтованими претензіями щодо оцінки, і, як наслідок, майно оцінили вже у понад 80 млн. В ході торгів ціна зросла ще на 10%, тож актив продали за ринковою вартістю”, - розповів Жоравович.
Він також зазначив, що були й випадки, коли порушення виявляли вже після обрання переможця аукціону. Тоді АРМА відмовлялося підписувати протокол.
”Інший приклад – теж пов’язаний з “СЕТАМ” – партія мобільних телефонів, арештована детективами НАБУ. Відбулась оцінка, торги і навіть був визначений переможець. Але коли ми перед затвердженням протоколу торгів вивчили документи, то виявили близько 10 порушень, з’ясувалось, що в оцінювача не було навіть належним чином оформленого сертифіката.
Звісно, ми не підписали протокол і справа дійшла до суду. Наразі Верховний Суд частково задовольнив нашу касаційну скаргу, постановивши, що АРМА має повне право знімати актив з торгів, якщо виявляє факти заниження оцінки майна”, - зазначив очільник Нацагентства.
Нагадаємо
Раніше Дмитро Жоравович розповів, що за час повномасштабної війни держбюджет отримав 1,5 млрд грн за рахунок арештованих активів.