Деталі
Наголошується, що дослідження, представлене міністерствами навколишнього середовища та економіки, не слід сприймати як прогноз, воно має на меті дати уявлення про те, що може статися за певних обставин.
У документі під назвою “Витрати на наслідки зміни клімату в Німеччині” Інститут досліджень екологічної економіки (IÖW), Товариство досліджень економічних структур (GWS) і компанія Prognos AG проаналізували різні сценарії на період з 2022 по 2050 рік, які відрізняються за своєю суворістю залежно від ступеня глобального потепління.
У найкращому випадку “слабкої зміни клімату” витрати за цей період становитимуть 280 мільярдів євро. Однак за менш сприятливих сценаріїв ця цифра може зрости до 900 мільярдів євро.
Згідно з моделями, середньорічні витрати на екстремальні явища, такі як спека і повені в Німеччині, зростатимуть від 1,5 до 5 разів на рік до 2050 року. Це може призвести до зниження ВВП на 0,6%-1,8% у 2050 році.
Заходи з адаптації, такі як збільшення кількості зелених насаджень у містах, можуть зменшити суто економічні витрати, що вимірюються як втрата економічного виробництва, на 60-100%.
За словами авторів, отримані значення є нижньою межею, оскільки неможливо виміряти всі наслідки зміни клімату у витратах і представити їх у моделі. Втрата якості життя та біорізноманіття, а також смертність є одними з таких наслідків.
“Тому слід очікувати, що вартість зміни клімату може виявитися значно вищою, ніж визначено сценаріями в контексті моделі”, — йдеться в дослідженні.
Нагадаємо
Літо 2022 року в Європі було найтеплішим за всю історію спостережень. Крім того, була сильна посуха, яка досі відчувається у деяких регіонах. Періоди посухи та екстремальні погодні явища, стають частішими внаслідок зміни клімату, через це з'явилась велика кількість регіонів з сухим кліматом.