150 тис. грн від благодійників: розпочинається масштабний проєкт партнерства у п’яти областях України
Київ • УНН
КИЇВ. 10 серпня. УНН. Фонд громади «Подільська громада» у партнерстві з благодійним фондом «МХП-Громаді» та за підтримки ІСАР Єднання розпочинають реалізацію масштабного партнерського проєкту «СпільноФонд», передає УНН із посиланням на пресслужбу «МХП-Громаді».
Деталі
“СпільноФонд” реалізуватиметься у Вінницькій, Черкаській, Київській, Хмельницькій, Львівській областях і дозволить створити у громадах платформи взаємодії для підсилення громадських організацій, благодійних фондів чи ініціативних груп. У межах проєкту організатори відберуть 10 команд, які пройдуть навчання, презентують свою ідею, зберуть на неї власними силами (через фандрейзингові інструменти) частину коштів, решту дофінансування отримають від благодійників і реалізують власний задум.
“Хочемо розвивати територіальні громади, показати, як можна співпрацювати владі, бізнесу та громаді, наскільки важливим є це партнерство. Адже, як показує досвід, громадські організації швидше реагують на виклики і можуть ефективніше об’єднувати людей у складні часи, як зараз. А разом легше реалізовувати проєкти, розвивати громаду, долучати мешканців, щоб вони відчували свою співпричетність, дотичність, корисність і щоб бачили результат від того, чого вдалося досягти усім разом”, — коментує голова правління Фонду громади “Подільська громада” Олена Данілова.
Під час впровадження проєкту будуть проведені інформаційні зустрічі, навчання, обмін досвідом з дієвими кейсами, залучення співфінансування для учасників/ць, надання дофінансування (гранту) для реалізації успішних проєктів, менторська підтримка протягом реалізації проєктів. А результатом стануть якісно втілені фандрейзингові інструменти та проєкти представників/ць територіальних громад Вінницької, Черкаської, Київської, Хмельницької та Львівської областей та презентація відеоісторій успіху.
“Ми маємо дуже хороші результати „СпільноФонду“, який було реалізовано в громадах 2021 року. Не лише за відгуками учасників, а й за прогресією їхньої ролі у громадах ми можемо говорити про успішність подібного кейсу та ефективність практики у малих містах і селах. „СпільноФонд“ — це повний комплекс інструментів для проактивних жителів громад, які хочуть і готові змінювати свою свідомість, стиль мислення і впливати таким чином на подальший розвиток громади. Завдяки цій ініціативі у громадах з’явилося розуміння необхідності створення громадських організацій, що дає можливість їм бути більш самостійними у залученні додаткових можливостей та більш самозарадними, якщо йдеться про розвиток громадського сектора на місцях”, — коментує директорка Благодійного фонду “МХП-Громаді” Тетяна Волочай.
Проєкт розпочнеться з інформаційних зустрічей. Вони відбудуться у громадах кожної з п’яти областей. Після цього триватиме відбір команд на участь у проєкті. Дедлайн реєстрації: 26 вересня — для Вінницької та Черкаської областей, 2 жовтня — для Київської області, 9 жовтня — для Хмельницької та Львівської областей.
Дофінансування (грант) для реалізації проєкту від БФ “МХП-Громаді” надаватиметься в розмірі 50% від суми залучених ресурсів. Максимальна вартість проєкту становитиме 150 тис. грн. Після завершення проєкту прогнозується успішне втілення у життя щонайменше 40-ка ініціатив у громадах 5 областях.
Подати заявку на участь можна тут: http://surl.li/jwsqa
Довідка
Проєкт партнерства “СпільноФонд” став можливим завдяки синергії Фонду громади “Подільська громада”, Благодійного фонду “МХП-Громаді” за підтримки ІСАР Єднання у межах “Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.
“МХП-Громаді” — український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія — комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.