35-й виїзд у регіони: як лікарі "Охматдиту" оглядають дітей по Україні
Київ • УНН
КИЇВ. 11 лютого. УНН. Медики «Охматдиту» з мобільним обладнанням перевірили здоров’я сотень дітей в Ладижині на Вінниччині. У місто за час повномасштабної війни приїхали близько 3 тисяч переселенців, 1000 з яких - діти. Частина малечі стоїть на диспансерному обліку й потребує регулярного медогляду вузькопрофільними фахівцями. На цей запит відгукнулися столичні лікарі, які також на новому мобільному обладнанні провели експрес-аналізи, аби пришвидшити процес перевірки здоров’я, передає УНН.
Цитата
«Ми їздимо по країні, аби допомогти місцевим лікарям оглядати дітей. За час війни медики оглянули близько 5 000 дітлахів, з яких понад 100 було госпіталізовано до лікарні на планове лікування. Наше обладнання дозволяє швидко здати аналізи крові за 23 параметрами всього за одну хвилину, а не кілька годин чи діб. Ми вже здійснили 34 виїзди, зокрема і в деокуповані області, і не будемо зупинятися», - розповів Володимир Сова, медичний директор НДСЛ "Охматдит" з поліклінічної роботи.
Деталі
Обладнання, яке має виїзна група медиків, дороговартісне, тому є не в кожній лікарні. Для «Охматдиту» його придбав благодійний фонд «МХП - Громаді». Три таких аналізатори обійшлися у понад 1,1 млн грн.
За один приймальний день на виїзді завдяки злагодженій роботі лікарів вдається оглянути від 200 до 300 дітей. Особливо важливий такий огляд для переселенців, які через війну втратили медичні картки і потребують повторних обстежень. Тому і ВПО, і місцеві діти за підтримки благодійних фондів “МХП — Громаді” і “Ладижин — наш дім” змогли потрапити на прийом до лікарів "Охматдиту".
Цитата
«Працюючи з громадами в регіонах, ми на власні очі бачимо, як стрес і війна провокують появу нових хвороб чи загострення хронічних у дітей. Водночас ми розуміємо, що сьогоднішні діти завтра відновлюватимуть нашу країну. Тому не можемо стояти осторонь, і як тільки з'явилася така можливість, одразу відгукнулися на запит ладижинської громади та підтримали приїзд столичних медиків у місто», - прокоментувала Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду "МХП - Громаді".
Нагадаємо
На Вінниччині за підтримки “МХП - Громаді” стартувала ініціатива “Лікар для села”.
Довідка
"МХП - Громаді" – український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія – комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.