Чому коти та собаки передчувають загрозу ракетного удару: відповідь ветеринара

Чому коти та собаки передчувають загрозу ракетного удару: відповідь ветеринара

Київ  •  УНН

25 червня 2023, 14:57 • 4169033 перегляди

КИЇВ. 25 червня. УНН. Коти та собаки можуть передчувати загрозу, зокрема, приліт ракети, адже у них краще розвинутий слух. Про це журналісту УНН розповіла ветеринарний лікар Анастасія Гурченко.

Також вона дала поради, як допомогти тваринам долати стрес через вибухи та повітряні тривоги.

Цитата

«Так, вони чують (прильоти завчасно – ред.). У них слух набагато краще розвинутий ніж у людей, особливо у собак», - сказала Гурченко.

Окрім того, вона дала поради, як допомогти котам та собакам зменшити знервованість через повітряні сирени, вибухи російських ракет.

«По-перше, тварину треба заспокоїти й самому власнику тварини не переживати, тому що тварини це відчувають. По-друге, потрібно знайти якесь затишне місце, якщо, наприклад, тваринка залізла під ліжко і там немає ніякої небезпеки, наприклад вона не біля вікна, то тваринку не треба діставати, не треба її тривожити, сидіти поруч з нею», - розповіла Гурченко. Також за її словами, потрібно застосовувати заспокійливі препарати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ветеринар дав поради, як захистити домашніх улюбленців в сезон кліщів 

«Вони є у вільному доступі, у ветаптеках, ветеринарних клініках. Або якщо тваринка дуже стресує, що на жаль у майбутньому буде призводити до негативних наслідків для здоров'я, то я рекомендую звернутися до ветеринарного лікаря, який призначить конкретний препарат, конкретне дозування для тваринки. Маю на увазі більш сильне заспокійливе», - сказала Гурченко.

Ветеринар зазначила, що також можна увімкнути якісь знайомі звуки, щоб відволікти тварину від вибухів, наприклад, музику, телевізор, пральну машинку. Окрім того, вона прокоментувала чи допоможе тваринам, як заспокійливе додатковий смаколик чи прийом їжі.

«Це індивідуальні особливості кожної тварини. Згідно з моєю практикою багато тварин взагалі під час стресу не хочуть їсти. У когось навпаки буде переїдання, вони починають дуже активно їсти й смаколики, і корм. Звісно можна спробувати, але я рекомендую давати заспокійливі смаколики. Наприклад, котячу м'яту. Вони так і називаються заспокійливі ласощі для тварин», - зазначила Гурченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у застосунку Укрзалізниці придбати перевізний документ на тварин – інструкція