Державні сайти Словенії стали об’єктом незвичайних кібератак

Державні сайти Словенії стали об’єктом незвичайних кібератак

Київ  •  УНН

28 березня 2024, 17:17 • 31119 перегляди

Read in English

Урядові сайти Словенії, в тому числі сайт президента, зазнали DDoS-атак, які пізніше були зупинені національним центром реагування на кібербезпеку SI-CERT, а відповідальність за них взяла на себе російська хакерська група Cyber Army Russia Reborn.

Доступ до веб-сайту президента Словенії та державних порталів був обмежений у зв’язку з DDoS-атаками. У словенському центрі реагування з питань кібербезпеки SI-CERT підтверджують, що DDoS-напад вже вдалося зупинити. За даними словенських ЗМІ, до кібератаки може бути причетною російська хакерська група cyber ​​​​army russia reborn, передає УНН, із посиланням на інформплаторму N1 та Slo-Tech.

Деталі

У Словенії веб-сайти органів державної влади, в тому числі президента республіки, стали об'єктом кібератак. Урядовий офіс з питань інформаційної безпеки оголосив сьогодні, що атаки були DDOS-атаками (атаками перевантаження). Однак несанкціонованого доступу до системи не відбулося, - вказується що це був "не був класичний кіберінцидент і не було несанкціонованого доступу до системи".

Національний центр реагування з кібербезпеки SI-CERT підтвердив, що кібератаки вдалося зупинити, але в установі не коментують, хто стоїть за збільшенням трафіку на кіберінфраструктурі Словенії.

Довідка

DDoS - це об'ємна атака, що означає, що на жертву заливається велика кількість даних. Зазвичай використовується велика кількість величезних UDP-пакетів з різних джерел. Розподілені атаки здійснюються за допомогою бот-мережі заражених іноземних комп'ютерів, які мимоволі використовуються для синхронного проведення атаки. DDoS-атаки відстежуються центрами реагування країн-членів ЄС і НАТО з початку повномасштабної війни рф проти України.

Наразі відомо, що російська хакерська група Cyber ​​​​Army Russia Reborn виступила і взяла на себе відповідальність за атаку. Вони стверджують, що атакували державні служби через те, що Словенія приєдналася до ініціативи Чехії щодо закупівлі артилерійських боєприпасів для України. Поки невідомо, чи справді згадане угруповання несе відповідальність за напад на боці президента Словенії.

Нагадаємо

За даними Bloomberg, російські хакери спробували обдурити представників німецьких політичних партій за допомогою фальшивих запрошень на вечерю.

Хакери ГУР МО України атакували кілька важливих серверів в росії, в тому числі сайт російських державних нагород, сервер російських органів державної влади та сайт федеральної служби охорони рф.