Грантові програми, можливості навчання та перенавчання: Свириденко розповіла про програми підтримки для жінок-підприємиць

Грантові програми, можливості навчання та перенавчання: Свириденко розповіла про програми підтримки для жінок-підприємиць

Київ  •  УНН

23 листопада 2023, 10:36 • 21394 перегляди

Read in English

Український уряд підтримує жінок-підприємиць за допомогою грантових програм, можливостей для навчання та заходів, спрямованих на зменшення гендерного розриву в оплаті праці.

На підтримку жінок-підприємиць уряд створив грантові програми, можливості для навчання й перенавчання і вже впроваджує заходи з подолання гендерного розриву в оплаті праці. Про це під час виступу на 7-му Українському жіночому конгресі заявила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко, передає УНН.

Деталі 

Вона нагадала, що влітку минулого року Уряд запустив грантові програми, які можуть допомогти жінкам розпочати або розширити власний бізнес. Зокрема, за програмою "Власна справа" можна отримати мікрогрант до 250 тис. грн, а для розвитку бізнесу в переробній галузі можна взяти грант до 8 млн грн. 

Разом з тим, ветеранки, або дружини військових можуть отримати до 1 млн грн за програмою ветеранських грантів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Women Power Forum: як зберегти жіноче психічне та фізичне здоров'я під час війни

На сьогодні майже 11 тисяч українців стали переможцями програми "Власна справа", 54% з них - жінки. Ця грантова програма є дуже затребуваною. Попри те, що в країні триває війна, українці готові відкривати та розвивати бізнес, працювати і брати відповідальність. Тому на наступний рік ми передбачили вдвічі більше фінансування на цю програму та плануємо видати близько 14 тисяч грантів на 3,5 млрд грн

 - зазначила Юлія Свириденко.

Крім того, уряд працює над реалізацією програм, які сприяють навчанню та перенавчанню. Зазначається, що однією з гострих проблем, є структурне безробіття. 

"Тобто коли фах людей, що є на ринку праці, не відповідає потребам роботодавців, які шукають співробітників. Одна з ініціатив, яка покликана розв’язати цю проблему, – це ваучери на навчання від Державної служби зайнятості", - пояснили в міністерстві.

Доповнення

Ваучер на навчання - це майже 27 тисяч грн, які можна витратити на саморозвиток та здобуття конкурентного фаху, більш затребуваного на ринку праці. Доступні 124 професії та спеціальності. На сьогодні вже понад 17 тисяч українців отримали такі ваучери. Найчастіше ними користуються саме жінки – 71%. Найпопулярніші спеціальності серед жінок – це психологія, охорона здоров’я, освіта та соціальна робота. Водночас ми спостерігаємо тенденцію, коли жінки обирають і навчання на водійок, охоронниць, трактористок, токарів, електрогазозварювальників, і навіть була жінка, яка навчалася на машиністку електропотяга

- розповіла Юлія Свириденко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд затвердив Нацстратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці

Вона також нагадала, що Мінекономіки залучає партнерів для надання підтримки українцям в навчанні та перекваліфікації. Зокрема, Projector Foundation за підтримки Мінекономіки запустив проєкт із беозплатного навчання жінок - впродовж року 1000 українок зможуть здобути безоплатну освіту у сфері креативних та IT-індустрій.

Зазначається, що учасницями цього проєкту можуть стати внутрішньо переміщені жінки, а також жінки, які виїхали з України та отримали статус тимчасового захисту в іншій країні.

Нагадаємо

В серпні 2023 року повідомлялося, що за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок в Україні скоротився на 7,4%.