Іран таємно передав росії сотні тисяч куль, мінометних та артилерійських снарядів - Sky News

Іран таємно передав росії сотні тисяч куль, мінометних та артилерійських снарядів - Sky News

Київ  •  УНН

8 березня 2023, 10:57 • 1095761 перегляди

КИЇВ. 8 березня. УНН. Іран таємно передав росії сотні тисяч мінометних і артилерійських снарядів, а також кулі та ракети для війни проти України. Про це повідомляє Sky News, пише УНН.

Деталі

Як пише видання з посиланням на джерела, два вантажних судна під російським прапором вийшли з порту Ірану 10 і 12 січня і попрямували до росії через Каспійське море. Обидва судна перевозили близько 200 транспортних контейнерів, наповнених зброєю.

Попередньо, вантаж може містити приблизно 100 мільйонів куль різного розміру - 5,56 мм, 7,62 мм, 9 мм, 12,7 мм і 14,5 мм - для пістолетів, автоматів і кулеметів.

Окрім того, як повідомляється, кораблі також перевозили й інші боєприпаси, включно з приблизно 300 тисячами снарядів, як-от 40-мм гранати для гранатометів, 107-мм протитанкові ракетні та мінометні снаряди різних розмірів - 60 мм, 81 мм і 120 мм, а також артилерійські ракетні (130 мм, 122 мм і 152 мм) і броньові снаряди (115 мм і 125 мм).

Також повідомляється, що на борту могло бути близько 10 тисяч бронежилетів і шоломів. Інформація не достовірна на 100%, а є лише припущенням на основі розслідувань, оскільки у відділі криміналістики видання встановити повний перелік боєприпасів на кораблях журналістам достеменно не вдалося.

Як пише видання, за боєприпаси росія розплачувалася готівкою.

Цитата

"росія платить за боєприпаси готівкою і тим самим обходить західні санкції щодо неї, ігноруючи санкції проти Ірану", - заявило джерело в службі безпеки.

Повідомляється, що два вантажних судна називаються Musa Jalil і Begey, і обидва плавають під російським прапором.

Морський трекер MarineTraffic зафіксував два кораблі в іранському порту Амірабад у Каспійському морі 9 січня. На отриманих супутникових знімках наступного дня видно, що принаймні одне із суден все ще перебуває в порту.

Згідно з даними морського відстеження, Musa Jalil вийшов із порту приблизно о 10:00 за місцевим часом 10 січня, а Begey - того ж дня, але пізніше.

12 січня обидва кораблі причалили до берегів Туркменістану на кілька днів. Причина зупинки невідома.

Після цього судна перетнули Каспійське море і прибули в російський порт Астрахань 27 січня. Як стверджується, вони залишалися в порту кілька днів до виходу 3 лютого.

Джерело: Sky News

Джерело: Sky News

Джерело в службі безпеки не підтвердило ні назву порту в Ірані, з якого вийшли два кораблі, ні порт росії, у який вони прибули. Однак підтверджується, що кораблі прямували в росію через Каспійське море.

Коментар Вадима Пристайка

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в коментарі Sky News заявив, що не здивований, що Іран може постачати боєприпаси до росії. Він очікує, що така підтримка збільшуватиметься, але закликає Іран перестати бути на "хибному боці історії".

Посол припускає, що росія може звернутися по допомогу до так званої "коаліції слабких держав" – Іран і Північна Корея, підкресливши труднощі, з якими вона стикається на полі бою, витрачаючи власні запаси боєприпасів проти українських військ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: FT: росія вагається купувати в Ірану балістичні ракети через побоювання, що союзники України у відповідь нададуть ATACMS