Колишній голова Мюнхенської конференції закликав вже готуватися до мирних переговорів
Київ • УНН
КИЇВ. 13 березня. УНН. Колишній керівник Мюнхенської безпекової конференції Вольфганг Ішингер закликав підготувати загальні умови для мирних переговорів росії та України, пише УНН з посиланням на DW.
Цитата
"Поряд з постачанням зброї та фінансовою підтримкою ми маємо запропонувати перспективу наростаючому хору критичних питань у США, а також у нас у Німеччині", - написав він у коментарі в газеті Tagesspiegel, опублікованому в неділю, 12 березня.
Деталі
Водночас він наголосив, що рішення про можливий початок переговорів має ухвалювати лише Україна. "Безумовно, не може йтися про те, щоб вимагати від України негайної готовності до переговорів", - зазначив Ішингер.
За його словами, нині такий крок був би рівносильним частковій капітуляції перед агресором.
Водночас зараз "саме час запустити мирний процес для України", упевнений німецький політик.
Він закликав до створення міжнародної політично-стратегічної контактної групи поряд із конференціями з військової допомоги Україні у форматі "Рамштайн". Така група змогла б "утворити ядро або щонайменше частину посередницької групи", якщо справа дійде до переговорів Києва та москви, зазначив далі Ішингер.
На його думку, її могли б створити США, Велика Британія, Франція та Німеччина, які могли б згуртувати довкола себе інші партнерські держави, зокрема Канаду, Іспанію, Польщу, Італію, Балтійські країни, а також ООН, ЄС, ОБСЄ та НАТО.
Ця група, на думку німецького політика, має проводити регулярні засідання на рівні міністрів закордонних справ. Він закликав вивчити можливі варіанти та обговорити деталі. Зокрема, необхідно уточнити, хто міг би контролювати мирний процес і якою мірою необхідні розведення сил чи створення безполітних зон.
Водночас Ішингер заявив про "абсолютно непотрібну слабкість" у позиції стосовно публічних персон, які закликають до припинення військової допомоги Україні та початку мирних переговорів, вказавши на нещодавні протести, організовані політиком Лівої партії Сарою Вагенкнехт та відомою феміністкою Алісою Шварцер.
Ці дві активістки у Берліні організували масову ходу "Повстання за мир" і опублікували петицію з так званим "Маніфестом за мир". Він уже викликав шквал критики серед більшості політиків та ЗМІ, які називали викладені в маніфесті тези цинічними та зневажливими стосовно українців. Консервативна Die Welt взагалі назвала документ "інструкцією з капітуляції". У відповідь у ФРН було запущено петицію із закликом не припиняти допомогу Україні.
Доповнення
Президент України Володимир Зеленський у вересні на Генасамблеї ООН представив "формулу миру", яка передбачає мир не тільки для України, але й для усіх країн цивілізованого світу, які зазнали збройної агресії.