Міненерго веде перемовини з інвесторами із США, щодо виробництва енергетичного обладнання

Міненерго веде перемовини з інвесторами із США, щодо виробництва енергетичного обладнання

Київ  •  УНН

7 грудня 2023, 22:30 • 68714 перегляди

Read in English

Україна прагне залучити американські інвестиції для розвитку свого енергетичного сектору, включаючи місцеве виробництво енергетичного обладнання. Переговори з делегатами Американської торговельної палати були зосереджені на питаннях безпеки та інвестицій для просування енергетичної незалежності та сприяння глобальній безпеці.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся із делегатами Торговельної палати США, яку очолив старший віце-президент з питань Європи Марджорі Чорлінс. Говорили про залучення американських інвестицій у проєкти з розвитку українського енергосектору, зокрема локалізації в Україні потужностей з виробництва енергетичного обладнання. Про результати цих перемовин повідомила пресслужба Міненерго, передає УНН.

Наша мета - забезпечити доступне, ефективне та стале енергопостачання для всіх українських споживачів. Насамперед пріоритетом є забезпечення виробництва в Україні сонячних панелей, обладнання для вітрових турбін, інвенторів, розумних мереж, теплових насосів, зеленого водню та ММР, а також компонентів для атомної енергетики.

- зазначив український міністр.
Image

Деталі

Учасники цієї зустрічі детально обговорили концепцію створення в Україні безпечних зон для роботи відповідних виробничих потужностей із залученням іноземних інвестицій. А також окреслили заходи, що Україна повинна реалізувати, аби забезпечити необхідні умови для їх роботи, зокрема й питання безпеки цих виробництв. 

Уже зараз потрібно визначати пріоритетні напрямки співпраці і готувати відповідні проєкти та умови для їх реалізації, не чекаючи завершення війни. Встановлення більшої кількості систем пропиповітряної оборони призведе до появи більшої кількості  інвестицій, зокрема у перспективний енергетичний сектор.

 - наголосив міністр.
Image

Очільник Міненерго нагадав, що Україна в умовах війни вже реалізувала низку проєктів в енергетиці, що не лише посилили енергетичну незалежність України, але і зробили внесок у глобальну енергетичну безпеку.

Image

Зокрема, американською Westinghouse у співпраці з українськими фахівцями з НАЕК "Енергоатом" на заводі у Швеціїї було розроблено ядерне паливо для реакторів типу ВВЕР-440, монополію на виготовлення якого до цього мала тільки росія.

Ще одним свідченням успіхів України на енергетичному фронті є довіра європейських трейдерів, які протягом нинішнього осінньо-зимового періоду, попри війну, зберігають в українських підземних газосховищах близько 3 млрд куб. метрів газу.

Крім того, попри війну з росією, Україна розширила енергетичний коридор з Польщею, запустила нові проєкти у вітровій, сонячній, біоенергетиці та інші, що свідчить  про високий потенціал та стійкість енергетичної системи.