На дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров'я речовин: у МОЗ пояснили, як себе убезпечити

На дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров'я речовин: у МОЗ пояснили, як себе убезпечити

Київ  •  УНН

7 червня 2023, 07:03 • 361067 перегляди

КИЇВ. 7 червня. УНН. В міністерстві охорони здоров'я України заявили, що на дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я речовин. Хімікати та збудники інфекцій могли опинитися у водоймах на підтоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС територіях. Про це повідомляє прес-служба МОЗ, пише УНН.

Деталі

Як зазначають в МОЗ, хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ – можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, яка була підтоплена внаслідок підриву Каховської ГЕС.

На місяцях працюють фахівці Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) та відбирають проби води з водойм та криниць тощо, повідомили в міністерстві.

Також у відомстві дали поради, що робити, щоб знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях.

В МОЗ радять дотримуватись таких правил:

  • пити тільки бутильовану або привізну воду;
  • воду для приготування їжі і господарських потреб брати тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей;
  • кип'ятити або дезінфікувати в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду.відмовитись від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації);
  • піддавати всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання);
  • ретельно мити руки з милом;
  • не одягати одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції.

Також у МОЗ зазначили, що у наступні 3-5 днів на Херсонщині та підтоплених районах на Запоріжжі через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Збирати таку рибу і вживати заборонено, через ризик захворювання на ботулізм.

В областях формуються запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо

Внаслідок російського підриву Каховської ГЕС 460 тонн турбінного масла потрапили у воду, чи відбувся розлив поки невідомо.