МЗС Німеччини закликає до реформи міжнародного права, щоб притягнути путіна до відповідальності

МЗС Німеччини закликає до реформи міжнародного права, щоб притягнути путіна до відповідальності

Київ  •  УНН

17 липня 2023, 06:16 • 640684 перегляди

КИЇВ. 17 липня. УНН. Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок закликала реформувати міжнародне право так, щоб російський диктатор володимир путін був притягнутий до відповідальності за розв'язання війни, пише УНН з посиланням на Tagesschau.

Деталі

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликає до реформи міжнародного права, щоб винні у агресивних війнах, такі як президент росії володимир путін, могли бути притягнуті до відповідальності. У 21 столітті нікому не можна дозволяти вести агресивну війну і залишатися безкарним, наголосила політик перед польотом до Нью-Йорка. Там вона бере участь у церемонії з нагоди 25-ї річниці Міжнародного кримінального суду (МКС) при ООН. Також запланована зустріч із президентом Всесвітнього єврейського конгресу Рональдом Лаудером і виступ у Радбезі ООН.

В "очах злочинців" МКС вже є "гострим мечем", пояснила Бербок. Для жертв, навпаки, він є джерелом надії, що їхні страждання не залишаться безкарними.

Вона підкреслила, що "прогалина у правоохоронній діяльності є особливо болючою", коли мова йде про злочини проти "найдорожчого, що у нас є: нашого миру", вимоги до кримінального переслідування все ще надто високі. Міжнародне право має адаптуватися до обставин ХХІ століття, зазначила вона.

Доповнення

Ще в січні, під час свого візиту до резиденції суду в Гаазі, Нідерланди, Бербок запропонувала внести поправки до Римського статуту – правової основи суду – таким чином, щоб злочини агресивної війни могли переслідуватися без обмежень. Має бути достатньо, якщо держава, яка стала жертвою агресії, підпадає під юрисдикцію суду. Оскільки ні росія, ні Україна не є договірними сторонами, передати справу до суду може тільки Радбез ООН. Однак, як постійний член Ради безпеки, росія має право вето, пише T-online.

Достатньої кількості голосів для перегляду Римських договорів наразі не передбачити. Зараз немає консенсусу з цього питання ні в країнах ЄС, ні серед африканських членів.

Бербок також підтримує пропозицію притягнути російське керівництво до відповідальності за агресивну війну проти України через спеціальний трибунал. Такий суд має базуватися на українському законодавстві. Міжнародні елементи можуть включати підтримку резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, міжнародних суддів і прокурорів, а також розташування за кордоном. За словами федерального уряду, позицію Німеччини поділяють інші країни G7 та численні члени ЄС. До G7 також входять Франція, Італія, Японія, Канада, США та Великобританія.

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії володимира путіна і уповноваженої з прав дитини рф марії львової-бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Ордери на арешт означають, що за межами росії путіна та львову-бєлову мають заарештувати та передати до суду.

Двома днями пізніше ЄС визнав чинність ордерів на арешт та заявив, що вітатиме будь-які подальші кроки із забезпечення повної відповідальності винних за воєнні та інші злочини, скоєні під час агресивної війни росії проти України.