На Хмельниччині викрили ворожу ботоферму, через яку "розганяли" фейки про війну

На Хмельниччині викрили ворожу ботоферму, через яку "розганяли" фейки про війну

Київ  •  УНН

22 березня 2023, 17:18 • 353837 перегляди

КИЇВ. 22 березня. УНН. Кіберфахівці ліквідували прокремлівську ботоферму у Хмельницькій області, через яку «розганяли» дезінформацію про ситуацію на фронті і закликали українців ухилятися від мобілізації, передажє УНН із посиланням на СБУ.

Цитата

«Кіберфахівці Служби безпеки ліквідували прокремлівську ботоферму у Хмельницькій області. Понад 2 тис. ботів «розганяли» дезінформацію про ситуацію на фронті і закликали українців ухилятися від мобілізації. Також проросійський осередок займався дискредитацією військово-політичного керівництва та підрозділів Сил оборони нашої держави», - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що за оперативною інформацією, основними «замовниками послуг» ботоферми були представники спецслужб країни-агресора.

«Вони купували фальшиві акаунти і використовували їх в популярних соцмережах начебто від імені пересічних українців. Через проведення інформаційних диверсій агресор намагався розхитувати внутрішньо-політичну обстановку у західних регіонах України», - зазначається в повідомленні.

Як встановила СБУ, протиправну діяльність організував мешканець Кам’янця-Подільського, колишній міліціонер.

«Апаратно-програмний комплекс для «вирощування» ботів він розмістив у власній квартирі в одному зі спальних районів міста. Спеціалізоване обладнання дозволяло йому щодня реєструвати сотні анонімних облікових записів. Оплату за «оренду» фейкових акаунтів отримував через російські електронні платіжні системи», - інформує СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві "накрили" ботоферму для російських PR-кампаній проти України

Так, під час обшуків за адресою проживання фігуранта виявлено:

• комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;
• сотні SIM-карт операторів мобільного зв’язку;
• спеціалізоване обладнання і програмне забезпечення.
• Наразі вилучену техніку направлено на експертизу.

Зловмиснику планується повідомити про підозру за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).