На Миколаївщині вигоріло майже 4 тис гектарів території Кінбурнського півострова

На Миколаївщині вигоріло майже 4 тис гектарів території Кінбурнського півострова

Київ  •  УНН

19 вересня 2022, 13:42 • 110565 перегляди

КИЇВ. 19 вересня. УНН. В результаті російських атак на Кінбурнський півострів, що на Миколаївщини, де знаходиться заповідна територія, вигоріло 3 708 га. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція України, передає УНН.

Цитата

«Через окупантів вигоріло 3 708 гектарів території Кінбурнського півострова на Миколаївщині, загальна шкода атмосферному повітрю, спричинена пожежами, становить понад 15,63 млрд гривень», – йдеться в повідомленні.

Деталі

Минулого тижня фахівцями Держекоінспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) проведено розрахунок розміру шкоди, зумовленої забрудненням атмосферного повітря внаслідок пожеж, що виникли у результаті збройної агресії російських військ, на Кінбурнському півострові.

Так, встановлено, що:

  • у період з 15 березня по 3 липня 2022 року горіли території Національного природного парку «Білобережжя Святослава» та Регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса», що знаходяться у межах півострова, вогнем було охоплено 2 109 га площі, сума збитків довкіллю склала 5,7 млрд гривень;
  • у період з 1 березня по 3 липня 2022 року в межах Василівського та Кінбурнського лісництва ДП «Миколаївського ЛГ» (загальна площа 4272 га), зафіксовано 22 випадки лісових пожеж площею 1599,81 га, шкода довкіллю становить понад 9,93 млрд гривень.

Довідка

Півострів є важливою частиною «екологічного коридору», в межах якого пролягають міграційні шляхи величезної кількості птахів. Згідно з даними науковців тут можна зустріти близько 300 видів пернатих, адже на цій території склалися сприятливі умови для їх гніздування, сезонних концентрацій та зимівлі. У 2001 році на Кінбурні зафіксували рекордну для Східної Європи кількість пеліканів рожевих, яких занесено до Червоної книги України.

Нагадаємо

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії пошкоджено майже третину лісових земель України, а збитки становлять приблизно 16 млрд гривень.