На Святій Горі Афон дослідники вперше виявили тисячі рукописів Османської доби
Київ • УНН
КИЇВ. 21 жовтня. УНН. У глибині гори Афон дослідники вперше отримали доступ до тисяч рукописів Османської епохи - найстаріших у світі, передає УНН з посиланням на АР.
Деталі
Візантійська столиця Константинополь була захоплена османами в 1453 - до початку 20 століття, коли область знову стала грецькою.
Візантійський учений Янніс Ніхофф-Панагіотидіс каже, що неможливо зрозуміти економіку та суспільство Святої Гори Афон під владою Османської імперії, не ознайомившись із цими документами, які регулювали відносини ченців зі світською владою.
"Османська мова була офіційною мовою держави", - сказав він Associated Press.
Найстаріша з приблизно 25 000 османських робіт, знайдених у монастирських бібліотеках, датується 1374 або 1371 роком.
Це старше, ніж будь-яка відома у світі до цього, оскільки османи перейменували Константинополь, коли зробили місто своєю столицею, найстаріші архіви стосуються лише кінця 15 століття.
До них відносяться прикрашені султанські фірмани - або укази - акти власності та судові рішення.
Однією з перших дій Мурада II, османського правителя, який завоював Салоніки - найближчого до Афона міста, було складання в 1430 юридичного документа, що захищає громаду.
Ще одним несподіваним відкриттям стало те, що приблизно протягом перших двох століть османського панування не було зроблено жодних зусиль для нав'язування ісламських законів на горі Афон або в довколишніх частинах північної Греції.
Спільноті вперше було надано самоврядування указом візантійського імператора Василя II у 883 році нашої ери.
Протягом усієї своєї історії жінкам вхід було заборонено, і ця заборона діє досі. Це правило називається «аватон», і дослідники вважають, що воно стосується будь-якої форми зовнішнього адміністративного чи світського втручання, яке може вплинути на Афон.
Очікується, що дослідницький проект триватиме кілька місяців, а то й років.