НБУ випустив пам'ятну монету з лелекою чорним до 38-х роковин катастрофи на ЧАЕС

НБУ випустив пам'ятну монету з лелекою чорним до 38-х роковин катастрофи на ЧАЕС

Київ  •  УНН

26 квітня 2024, 19:47 • 100699 перегляди

Read in English

Національний банк України випустив пам'ятну монету номіналом 5 гривень "Чорнобиль. Відродження. Чорний лелека", присвячену 38-м роковинам Чорнобильської катастрофи та відродженню дикої природи Чорнобильського заповідника.

Національний Банк України ввів в обіг пам’ятну монету до 38-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Монетний двір випустив монету номіналом 5 гривень "Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний". Це – четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника. Про це пише УНН із посиланням на пресслужбу НБУ.

Сьогодні, в 38-му річницю Чорнобильської катастрофи, НБУ вводить в обіг пам’ятну монету "Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний". Це – четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника.

 – зауважили в НБУ.

Деталі

​​В НБУ пояснили, що чорний лелека для монети був обраний не спроста. Це рідкісний птах, який став одним із своєрідних символів відродження життя в Чорнобильській зоні.

Лелека чорний занесений до Червоної книги України та Європейського червоного списку, охороняється Бернською і Боннською конвенціями.

Це один із двох видів лелек, що зустрічається у фауні України. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт. На відміну від білого лелеки, цей птах – дуже обережний та намагається уникати людей, тому представників його виду побачити можна дуже рідко.

– зазначили в НБУ.

Наразі популяція цього птаха на території Чорнобильського заповідника зростає. Це свідчить про відновлення екосистеми регіону, та про те, що заповідник стає осередком біорізноманіття навіть в умовах радіаційного забруднення.

На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лелеку чорного, над яким угорі – пташенята в гнізді.

На аверсі – в центрі розміщено символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак "Радіаційна загроза", оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося та бурого ведмедя.

Номінал пам’ятної монети – 5 грн.

Вона виготовлена з нейзильберу.

Тираж – 40 000 шт. (у тому числі 20 000 шт. у сувенірному пакованні).

Придбати її можна вже відсьогодні з 10:00 в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. 

Також пам’ятні монети можна купити у банках-дистриб’юторах (АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк") – у міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ.