Не повторювати помилок минулого: у Мін'юсті розповіли, яким має бути договір про мир з рф
Київ • УНН
Міністр юстиції України Денис Малюська наполягає на тому, що угода, яка означатиме завершення війни України з росією, має бути підписана за участю інших країн-гарантів.
Міністр юстиції України Денис Малюська наполягає, що договір про завершення війни України з рф повинен бути багатостороннім, тобто підписаний країнами-гарантами. Про це Малюська заявив у Давосі під час четвертої зустрічі радників з питань національної безпеки, передає УНН.
Деталі
Зазначається, що міністр юстиції виступив з доповіддю щодо 10-го пункту "Підтвердження закінчення війни" Формули миру президента України Володимира Зеленського.
За словами Малюськи, Україна вже неодноразово намагалась домовитися з росією про взаємні відносини та оформити відповідний міжнародний договір.
Влада ніколи не погодиться на замороження конфлікту – Єрмак14 січня 2024, 20:26 • 134192 перегляди
Для нас це не вперше — це стосується як договору про спільний кордон, так і "великого" договору про дружбу та співробітництво, і Будапештського меморандуму, і Мінських домовленостей, і навіть Переяславських статей 1659 року
Він впевнений, що Україна не може повторювати колишніх помилок, тому Київ потребує нового мирного договору, який буде підписаний разом з країнами партнерами.
Договір, яким буде підтверджено закінчення війни, має базуватися на Формулі миру, бути багатостороннім, тобто підписаним не лише Україною та рф, а й країнами-гарантами, бути комплексним та врегульовувати усі сфери, на які вплинула війна. Умови договору повинні бути чіткими та мати юридично зобов’язальний характер, а сам договір — ратифікований парламентами країн, які його підпишуть
Доповнення
У міністерстві юстиції нагадали, що протягом минулої зустрічі щодо реалізації 10-го пункту Формули миру про підтвердження закінчення війни, було розпочато обговорення реалізації вказаного пункту за участі представників дипломатичного корпусу.
Тоді до заходу долучилися 86 учасників: представники 83 іноземних держав і трьох міжнародних організацій.
Нагадаємо
У Давосі радники з питань національної безпеки розглянули другу п’ятірку пунктів Української формули миру.