Підрив "Північного потоку": The Times повідомило, що на Заході знають ім'я "приватного спонсора"
Київ • УНН
КИЇВ. 8 березня. УНН. Британське видання The Times повідомило, що у західній розвідці “протягом місяців” знали ім’я "підозрюваного приватного спонсора, українця" у справі щодо диверсії на газопроводах “Північний потік-1” та “Північний потік-2” у Балтійському морі, передає УНН.
Цитата
“Через тиждень після вибуху газопроводу "Північний потік“ співробітники скандинавської делегації в Брюсселі залишили брифінг у своєму посольстві, вражені рівнем деталей, який вони отримали так швидко після атаки...
Їм сказали, що це не буде оприлюднено та щоб уникнути будь-яких запитань про те, чому офіційне розслідування руйнування російсько-німецького трубопроводу просувається так повільно. Ім’я підозрюваного приватного спонсора, українця, не пов’язаного з урядом президента (України Володимира — ред.) Зеленського, циркулювало в розвідувальних колах місяцями, але не розкривалося”, — пише видання.
Деталі
Журналісти припускають, що офіційні особи НАТО “хотіли захистити Україну” від публічної суперечки з Німеччиною, яка затримувала рішення щодо надання військової допомоги, у тому числі танків Leopard 2 і систем ППО IRIS-T. Повідомляється, що українська сторона, а саме адміністрація президента та Міноборони, “були вражені” даними звітів та “затято” заперечували причетність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр оборони заперечив причетність України до вибухів на “Північних потоках”
Як пише видання, “впливова особа”, що ймовірно причетна до інциденту, “не мала наміру додати сміливості тим у Німеччині, хто тисне на канцлера Олафа Шольца, щоб той обмежив військову допомогу”.
“Імовірно, це не є наміром впливової особи, яку підозрюють у фінансуванні такої складної операції з власної кишені — із залученням яхти, елітних дайверів, підроблених паспортів і закупівлі кумулятивних зарядів, доступних лише для газової та нафтової промисловості з конкретними ліцензіями та за велику ціну”, — пише видання.
Журналісти припустили, що ім’я “впливової особи” “обов’язково з’явиться, особливо з огляду на те, що він, здається, залишив своєрідну візитну картку”.
Нагадаємо
Слідчі Німеччини заявили, що ідентифікували судно, з якого велися атаки на газопроводи “Північний потік — 1” і “Північний потік — 2”. Як пишуть ЗМІ, за версією слідства, судно було орендовано компанією, що належить українцям, однак жодних доказів того, хто замовив підриви — немає.