Понад 50 нардепів мають підозри у кримінальних злочинах - ЧЕСНО

Понад 50 нардепів мають підозри у кримінальних злочинах - ЧЕСНО

Київ  •  УНН

5 квітня 2024, 11:32 • 29796 перегляди

Read in English

За даними Руху ЧЕСНО, щонайменше 54 депутати Верховної Ради підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, переважно у корупції та державній зраді.

Щонайменше 54 депутати Верховної Ради IX скликання отримали підозри у кримінальних злочинах. Найбільше серед них підозрюються у корупції та держзраді. Про це йдеться у матеріалі Руху ЧЕСНО, передає УНН

Від початку роботи Ради ІХ скликання лише  детективи НАБУ повідомили про підозри у вчиненні кримінальних злочинів 54 нардепам. І це не враховуючи проваджень СБУ, Офісу генпрокурора та інших правоохоронних  органів

- йдеться у матеріалі.

Втім зазначається, що точна кількість та імена підозрюваних нардепів не розголошуються відповідно до вимог законодавства. 

Рух ЧЕСНО зібрав із відкритих джерел інформацію про 42 нардепів, щодо яких є підозри у кримінальних правопорушеннях від початку роботи Верховної Ради IX скликання. Серед них представники усіх парламентських фракцій та груп, окрім "Голосу". 

Як зазначається, найбільше підозр отримали депутати від "Слуги народу" та нині забороненої ОПЗЖ. Найбільше депутатів отримали підозри за статтями про недостовірне декларування, державну зраду та хабарництво.

Image

Також, як повідомляється,  25 нардепів мають підозри у різних корупційних злочинах. Найбільше серед них нардепів від монобільшості. Зокрема, 13 нардепів підозрюють  у недостовірному декларуванні. Ще щонайменше 6 народних обранців  - у пропозиції чи прийнятті хабарів, двоє - у зловживанні впливом, ще двоє -  у службовому підробленні. 

Крім того, ще 12 депутатів мають підозри у злочинах проти нацбезпеки зокрема за статтями про держзраду, колабораціонізм та посягання на територіальну цілісність України. За даними ЧЕСНО, найбільше серед них — представники забороненої проросійської партії ОПЗЖ. 

Image

Як повідомляється, серед інших статей, по яким "проходять" нардепи  - службове підроблення для виїзду за кордон, шахрайство, ухилення від сплати податків, кнопкодавство і погрози вбивством. 

За підрахунками, із 42 нардепів із підозрами щонайменше щодо 11 уже є судові вироки. Утім, більшість з них уникли відповідальності через сплив строків давності чи завдяки каяттю.

11 парламентарів із підозрами станом на зараз втратили депутатські мандати.  Але ті з підозрюваних нардепів, хто не був позбавлений мандатів і не сидить у СІЗО, можуть і далі голосувати в Раді. 

Довідково 

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Україна "може зробити більше" у контексті боротьби з корупцією — Держдеп27 лютого 2024, 05:14 • 31374 перегляди