Попри санкції росія змогла подвоїти імпорт сировини для пороху завдяки західним компаніям - WSJ

Попри санкції росія змогла подвоїти імпорт сировини для пороху завдяки західним компаніям - WSJ

Київ  •  УНН

29 березня 2024, 16:45 • 31938 перегляди

Read in English

Попри західні санкції, росія збільшила імпорт нітроцелюлози, ключового інгредієнта для виробництва пороху, на 70% у 2022 році від компаній зі США, Німеччини, Тайваню та інших країн.

Попри санкції Заходу, росія змогла наростити імпорт нітроцелюлози, яка використовується, зокрема, для виробництва пороху для артилерійських снарядів. Про це пише  The Wall Street Journal, передає УНН.

Деталі 

У виданні зауважили, що серед виробників нітроцелюлози, що поставляється до росії в останні два роки, також є компанії зі США, Німеччини та Тайваню.

Торговельні дані на які посилається WSJ свідчать, що імпорт до росії нітроцелюлози зріс на 70% у 2022 році, в перший рік повномасштабного вторгнення в Україну. До середини 2023 року було імпортовано 3039 тонн – майже вдвічі більше, ніж у 2021 році.

Китайська державна компанія поставляла в рф тонни пороху - ЗМІ23 червня 2023, 12:46 • 803315 переглядiв

Зазначається, що  лише кілька країн світу виробляють нітроцелюлозу, оскільки її основне застосування – це виробництво боєприпасів і на неї поширюються обмеження у сфері міжнародної торгівлі.

Нітроцелюлоза також використовується в цивільних цілях, проте аналітики вважають, що імпорт, що росте, призначений для озброєнь, враховуючи, що російська економіка переорієнтована на виробництво воєнного часу.

Журналісти пояснили, що сама росія виготовляє мало нітроцелюлози. Після того, як Євросоюз та США запровадили санкції проти Москви, Китай збільшив постачання цієї речовини до росії.

Однак прессекретар посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгю заявив, що Пекін "не продає зброю сторонам, залученим в українську кризу, і розсудливо ставиться до експорту товарів подвійного призначення".

Проте є й інші постачальники. Зокрема, згідно з торговельними даними, за майже половину імпорту нітроцелюлози в рф з початку війни відповідає одна невелика компанія в Туреччині – Noy. Через неї москва закуповує нітроцелюлозу, вироблену у США, Німеччині та Тайвані.

Італійська компанія Beretta досі постачає зброю до рф попри санкції – IrpiMedia та The Insider7 лютого 2024, 22:29 • 89055 переглядiв

Так, німецькі філії нью-йоркської компанії International Flavors & Fragrances продали щонайменше 80 тонн нітроцелюлози компанії Noy, яка потім відправила цю продукцію до росії.

Натомість Тайванська компанія TNC Industrial виробила понад 500 тонн нітроцелюлози, яку Noy відправив до рф минулого року. 

За останні два роки аналогічний обсяг продукції компанія закупила у німецького виробника Hagedorn-NC та відправила до росії.

Окрім того, російський імпортер Analytical Marketing Chemical Group за останні два роки отримав із Тайваню нітроцелюлозу на суму майже 700 тисяч доларів.

На сайті організації йдеться, що компанія є постійним партнером Казанського державного казенного порохового заводу. В організації заявили журналістам, що компанія імпортує нітроцелюлозу для цивільних цілей.

Через санкції росіяни не можуть виготовити достатню кількість дронів - Центр нацспротиву 26 березня 2024, 15:01 • 25224 перегляди

Як зазначають журналісти, представники International Flavors & Fragrances "здивувалися", коли дізналися, що їхній продукт постачають третій країні. Там запевнили, що переглянуть умови цього продажу і подальші відносили з турецькою компанією Noy.

Доповнення

Також у WSJ підкреслюють, що експорт західних компаній цієї речовини до росії уповільнює виробництво країнами НАТО артилерійського озброєння для України.

Водночас американські аналітики кажуть, що для більшої ефективності санкції мають накласти на компанії-постачальників цієї речовини.

Тим часом Міністерство торгівлі США додало нітроцелюлозу до свого списку високопріоритетних контрольованих товарів, що обмежує їх експорт.

Своєю чергою в американському Мінфіні попередили, що накладуть санкції на банки та інші установи, яких викриють у фінансуванні такої торгівлі

Нагадаємо

Глава Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов стверджує, що Північна Корея наразі є найбільшим постачальником зброї до росії.

В обмін на зброю росія почала прямі поставки нафти до КНДР - Financial Times26 березня 2024, 13:21 • 48989 переглядiв