ПВК “Редан”: поліція встановила 45 адміністраторів та зафіксувала понад 40 зустрічей молоді у 17 регіонах

ПВК “Редан”: поліція встановила 45 адміністраторів та зафіксувала понад 40 зустрічей молоді у 17 регіонах

Київ  •  УНН

2 березня 2023, 12:46 • 1113006 перегляди

КИЇВ. 2 березня. УНН. За поточний тиждень поліція зафіксувала понад 40 зустрічей молоді руху ПВК “Редан” у 17 регіонах України. Як повідомив на брифінгу заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції Ярослав Шанько, правоохоронцям вдалося ідентифікувати 45 адміністраторів Телеграм-каналів руху, передає УНН.

Цитата

“Першочергова перевірка показала, що штучний розвиток субкультури “ПВК Редан” — це спроба російських пропагандистів вести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації ситуації в Україні. Доказом цього є те, що перший інцидент стався 22 лютого поточного року, у столиці країни-агресора. В результаті того інциденту загинуло двоє підлітків. Саме після цього, російські спецслужби використали таку ситуацію, як модель провокації заворушень на території України для дестабілізації ситуації. В цьому їм допомагають адміністратори таких каналів і груп, які закликають до масових скупчень, та протистоянь, щоб навмисно затягнути дітей в протиправну діяльність”, – повідомив Шанько.

Деталі

За його словами, на цьому тижні поліція зафіксувала понад 40 таких зустрічей молоді. Втім, правоохоронці оперативно відреагували на всі ці події, та не допустили жодних сутичок. На такі заходи було задіяно понад 2,5 тисяч поліцейських, а до відділів та територіальних відділень поліції запрошено більше ніж 1000 осіб, переважна більшість з яких – неповнолітні. На місці з ними, та їхніми батьками, проведені профілактичні бесіди щодо недопущень порушення громадського порядку та роз'яснення норм як адміністративної, так і кримінальної відповідальності.

“На сьогодні поліцейські заблокували майже півсотні таких каналів та груп. Встановили вже 45 адміністраторів таких каналів, які були створені для того, щоб розкрутити цей молодіжний рух і дестабілізувати ситуацію в нашій державі. Наразі кіберполіція та інші оперативники встановлюють джерела фінансування таких каналів, та в подальшому адміністраторів та організаторів саме цих каналів”, – зазначає правоохоронець.

Він додав, що українських дітей використовують з метою залучення до Телеграм-каналів руху, та за допомогою адміністраторів намагаються їх згуртувати та настроїти на радикальні дії.

“Коли спілкувалися з дітьми, та тими ж самим адміністраторами, то 90% пояснюють, що вони були учасниками цих груп, або масових скупчень, через банальну цікавість: "що буде взагалі відбуватися далі, і взагалі, що це означає?". Адміністратори груп пояснюють, що вони створюють ці ТГ-канали і групи (скажу на молодіжній мові): "це на хайпі зараз, і з метою подальшого заробітку на цих каналах коштів". Такі пояснення вони надають”, – каже Шанько.

Він додав, що понад сорок таких заходів, за участю неповнолітніх, було проведено у понад 17 регіонах України.

Доповнення

26 лютого російські ЗМІ повідомили про затримання молодих людей, причетних до "ПВК Редан”, по всій території росії.

Про "ПВК" відомо, що угруповання складається з “анімешників”, які носять на футболках "павуків" і цифру 4 - з аніме Hunter x Hunter.

Відомо, що їх очолює особа на ім’я Алі - гравець у Dota 2 і CounterStrike.

Зазначається, що "ПВК Редан" відомі сутичками з навколофутбольщиками в низці російських ТЦ. На них порушено кілька кримінальних справ.