Рада підтримала запровадження в Україні митних практик ЄС

Рада підтримала запровадження в Україні митних практик ЄС

Київ  •  УНН

24 квітня 2024, 14:00 • 15703 перегляди

Read in English

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, покликаний привести митне законодавство України у відповідність до практики Європейського Союзу, запровадивши такі поняття, як митне представництво, дозволи на певні митні режими, а також положення про переміщення та тимчасове зберігання товарів під митним контролем.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №10411 впровадження європейських практик у здійснення митної справи в Україні, наближення національного законодавства до законодавства ЄС, пише УНН з посиланням на народного депутата Ярослава Железняка.

№10411 - внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу - за основу (285)

- написав Железняк у Telegram.

Деталі

Як зазначав представник уряду у парламенті Тарас Мельничук, проектом закону пропонується також запровадити нові терміни та привести існуючу термінологію Митного кодексу України у відповідність до термінології європейського законодавства.

Як повідомляли у профільному комітеті, проектом закону пропонується імплементувати в митне законодавство України:

  • концепцію митного представництва, подібну тій, яка існує в країнах ЄС. Для цього пропонується визначити загальні засади представництва, розділити види представництва на пряме та непряме, розмежувати відповідальність суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та митного представника;
  • європейський підхід щодо узагальнення положень стосовно митних режимів, зокрема:
  1. запроваджуються авторизації для поміщення товарів у митні режими імпорту (в частині процедури кінцевого використання), тимчасового ввезення, переробки на митній території, переробки за межами митної території, визначаються умови їх отримання та особливості моніторингу відповідності; 
  2. надається можливість переміщення товарів, які перебувають під митним контролем, у рамках відповідного митного режиму, без поміщення товарів у митний режим транзиту; 
  3. розширюється перелік звичайних операцій з товарами та встановлюються вимоги до їх здійснення; 
  4. визначаються особливості завершення та припинення митних режимів, звітування про завершення митного режиму.

Окрім того, проектом пропонується привести положення Митного кодексу України щодо доставки, пред'явлення товарів, а також їх тимчасового зберігання під митним контролем у відповідність до Регламентів ЄС, а також удосконалити критерії надання авторизацій на застосування спрощень.

"Митний безвіз" 2023: за рік оформлено понад 40 тисяч транзитних декларацій4 січня 2024, 17:35 • 120431 перегляд