Робота над запрошенням України до членства в НАТО продовжується - Кулеба

Робота над запрошенням України до членства в НАТО продовжується - Кулеба

Київ  •  УНН

14 липня 2023, 07:57 • 400906 перегляди

КИЇВ. 14 липня. УНН. Робота над тим, щоб отримати від НАТО запрошення стати повноправним членом Альянсу продовжується, і країна точно його отримає. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону, передає кореспондент УНН.

Цитата

"Робота над запрошенням продовжиться, вона триватиме. Ми однозначно його отримаємо, я не маю в цьому сумнівів. Але події вівторка потрібно розглядати саме через призму того, що у нас воєнна дипломатія. Ми боремося завжди.

І ті рішення, які потім комплексно були ухвалені - скасування Плану дій щодо членства, створення Ради Україна-НАТО, декларація "Групи семи" - помножені на ті пакети підтримки, які були оголошені партнерами на саміті, відкрито або за зачиненими дверима,  якщо подивитися на них комплексно, то можна дійти того висновку, який озвучив президент: результати саміту гарні, а якби отримали запрошення, то були б ідеальні", - сказав Кулеба.

Деталі

Крім цього, міністр прокоментував заяву президента Володимира Зеленського, який назвав "абсурдним" те, що не було жодних часових рамок для запрошення і членства України в НАТО. Кулеба підкреслив, що ці слова стосувалися не всіх рішень саміту, а "лише конкретного речення про запрошення".

"Це був наш крок в рамках тієї дипломатичної боротьби, деталі якої насправді ніхто ззовні не знає. Це було ще одним свідченням того, що Україна не здається та у будь-якій ситуації б'ється до кінця, до отримання бажаного результату", - підсумував він.

Доповнення

Президент Володимир Зеленський під час спільної пресконференції із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом на саміті НАТО 12 липня заявив, що результати саміту НАТО, гарні, але якби було запрошення України до Альянсу, то вони були б ідеальні.

Нагадаємо

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що причиною обережного формулювання у комюніке НАТО щодо перспективи членства України є побоювання "швидкості" ключовими партнерами, які таким чином хочуть уникнути ризиків та безпечно "дістатися до точки".