росія пропонує створити спільний дослідницький модуль на космічній станції для Китаю, Індії, Бразилії та ПАР
Київ • УНН
КИЇВ. 25 липня. УНН. Гендиректор російського космічного агентства «роскосмос» юрій борисов запропонував партнерам по БРІКСу створити спільний модуль для майбутньої орбітальної космічної станції, пише УНН з посиланням на CNN.
Деталі
Керівник російського космічного агентства, як вказано, запропонував взяти участь у будівництві спільного модуля партнерам по групі БРІКС - Бразилії, Індії, Китаю та Південній Африці.
Будівництво запланованої космічної станції слідує за минулорічним рішенням москви припинити десятирічне партнерство з NASA і вийти з застарілої Міжнародної космічної станції - одного з останніх каналів співпраці між росією і США.
Очікується, що перший етап запланованої космічної станції, відомої як російська орбітальна система (РОС), буде запущений у 2027 році, а ще чотири модулі будуть відправлені на орбіту між 2028 і 2030 роками.
З пропозицією розширити співпрацю над проектом за рахунок країн-партнерів БРІКС виступив юрій борисов, генеральний директор російського космічного агентства "роскосмос". "Я хотів би запропонувати нашим партнерам по БРІКС розглянути можливість взяти участь у цьому проекті і спільними зусиллями створити повноцінний модуль", - заявив він.
Також повідомлялося, що африканським країнам запропонували можливість створити свої власні модулі, і вказували, що росія "відкрита для співпраці" з іншими країнами.
Очікується, що екіпаж РОС спочатку складатиметься з двох космонавтів, а це означає, що кожен член екіпажу матиме більше обов'язків і ширшу відповідальність, ніж на МКС. російська влада сподівається, що нова запланована орбітальна станція допоможе розробити технології для майбутніх космічних польотів, в тому числі на Місяць і Марс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрономи виявили невідомий космічний об’єкт, що вже понад 30 років подає нетипові радіосигнали