Справу про екстрадицію ексгенерал СБУ Наумова скеровано до сербського Апеляційного суду

Справу про екстрадицію ексгенерал СБУ Наумова скеровано до сербського Апеляційного суду

Київ  •  УНН

12 липня 2023, 12:13 • 319333 перегляди

КИЇВ. 12 липня. УНН. Суд сербського міста Ниш відхилив запит України про екстрадицію ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, який перебуває під вартою в Сербії з червня 2022-го року. Справу направлено до Апеляційного суду, пише УНН з посиланням на "Радіо Свобода".

Деталі

12 липня спеціальна рада суду міста Ниш ухвалила рішення відхилити запит України про екстрадицію колишнього співробітника Служби безпеки України та направила справу на подальший розгляд до Апеляційного суду, як вищої судової інстанції. Терміну для ухвалення нового рішення немає.

Доповнення

Андрія Наумова заарештували 7 червня минулого року, коли він намагався потрапити з Сербії до Північної Македонії.

Згідно з екстрадиційним запитом щодо Андрія Наумова, який є у розпорядженні журналістів, Офіс генерального прокурора України звернувся до Міністерства юстиції Сербії у вересні 2022-го року. У запиті прокурори повідомили, що в Україні Наумову оголосили дві підозри – «у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, та у зловживанні владою або службовим становищем» та у шахрайстві і завданні збитків державі у розмірі понад 3,2 млн гривень.

Окремо прокурори наголосили, що гарантують утримання Наумова під вартою в Україні та його повернення на територію Сербії для відбуття покарання за вироком сербського суду (який заслуховує справу щодо ймовірного відмивання ним грошей, – ред.) і що кримінальне переслідування щодо експосадовця СБУ не є політично вмотивованим.

Сам Андрій Наумов під час судових засідань у Сербії заявляв, що побоюється за своє життя у разі повернення в Україну. Його батько пояснював, що знайдені під час арешту колишнього високопосадовця СБУ гроші були «сімейними».

За словами радниці з комунікацій Державного бюро розслідувань Татьяни Сап'ян, питання екстрадиції, у якому беруть участь не лише українські правоохоронні структури, є "дуже чутливим" та "більше потребує тиші".