Справи СЗЧ: суди у жовтні дозволили сотні військових повернутися до служби замість ув'язнення

Справи СЗЧ: суди у жовтні дозволили сотні військових повернутися до служби замість ув'язнення

Київ  •  УНН

12:33 • 6427 перегляди

Read in English

У жовтні українські суди винесли близько 100 рішень не ув'язнювати військових за самовільне залишення служби. Рішення стосуються п'яти західних областей, де військовим дозволили повернутися до виконання обов'язків.

У жовтні українські суди у справах про тимчасове залишення місця служби  винесли близько 100 рішень не ув’язнювати військових, повідомили у Державному бюро розслідувань, передає УНН

Суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не ув’язнювати військових, а дозволити їм повернутися на службу

- йдеться у заяві ДБР.

Зокрема, Франківський районний суд міста Львова ухвалив відповідне рішення щодо військовослужбовця, який у березні 2024 року самовільно залишив розташування військової частини на Донеччині.

Під час досудового розслідування кримінального провадження працівники ДБР встановили місцеперебування військового та затримали його.

Військовослужбовцю 56-ї ОМПБр, який публічно заявив про СЗЧ, оголосили підозру в дезертирстві10 жовтня 2024, 11:23 • 15298 переглядiв

Чоловіку було повідомлено про підозру у самовільному залишенні військової частини в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України). Військовий пояснив, що довго перебував на передовій і просто не витримав навантаження, однак шкодує про скоєне.

"Враховуючи, що військовослужбовець вчинив таке правопорушення вперше і готовий продовжувати службу, суд на підставі ч. 5 ст. 401 КК України постановив звільнити його від кримінальної відповідальності", - розповіли в ДБР. 

Наприкінці жовтня Володимир-Волинський міський суд Волинської області звільнив від кримінальної відповідальності військовослужбовця, який у листопаді 2023-року року самовільно залишив військову частину, що дислокувалась на Волині. Однак чоловік, як повідомляється, покаявся у скоєному та отримав письмову згоду командира військової частини поновити його на службі. Тому суд прийняв ухвалу про звільнення його від кримінальної відповідальності, розповіли в бюро. 

Також в ДБР наголосили, що самовільне залишення військової частини або місця служби, без поважних причин, вчинене у бойових обставинах, карається позбавленням волі до 10 років. Але ті, хто вперше потрапив у таку ситуацію, мають шанс повернутися у військо без конфліктів із Законом.

ВР ухвалила звільнення військовослужбовців від відповідальності за перше СЗЧ і дезертирство20 серпня 2024, 12:11 • 26886 переглядiв