США відзначають День незалежності: історія та особливості святкування
Київ • УНН
КИЇВ.4 липня. УНН. Сьогодні, американці святкують 247-й день народження країни з традиційними урочистостями, пікніками, та особливу увагу громадяни США приділяють феєрверкам. Попит на які з кожним роком тільки зростає, пише УНН з посиланням на Голос Америки.
Деталі
Сьогодні Сполучені Штати Америки святкують 247 річницю підписання Декларації Незалежності від Об'єднаного Королівства Великої Британії, підписаної 4 липня 1776 року. Своє головне свято американці традиційно відзначають парадами, пікніками, алкоголем та феєрверками.
Як зазначає видання, зазвичай саме через піротехніку, яку запускають під час святкування, понад 10 тисяч осіб опиняються у відділеннях швидкої допомоги.
2000 року американські споживачі витратили на феєрверки 407 мільйонів доларів. До 2022 року ця цифра зросла до 2,3 мільярда доларів.
"Люди почали закуповувати феєрверки з Дня поминання (наприкінці травня) і просто не зупинялися. Вони запускали феєрверки весь 2020 рік. Це просто потрясло нашу галузь", - заявила виконавча директорка асоціації Джулі Хекман.
В асоціації очікують, що цього року продажі зростуть ще на 100 мільйонів доларів. Цьому сприяє те, що 4 липня випало на вівторок, завдяки чому, фактично, вийшли чотириденні вихідні.
Доповнення
4 липня 1776 року Другий Континентальний конгрес одноголосно ухвалив Декларацію незалежності, згідно з якою північноамериканські колонії від’єднались від Великобританії. Однак тільки після Англо-американської війни 1812 року, святкування стало традицією у всій країні. Батько-засновник та другий президент США Джон Адамс був єдиним президентом, який відмовлявся відзначати день народження країни 4 липня, тому що він вважав справжнім Днем незалежності 2 липня.
Саме того дня 1776 року Континентальний конгрес проголосував за резолюцію про незалежність, хоча Декларація незалежності була прийнята через два дні. Адамс був настільки непохитним, що відхиляв запрошення на урочистості. Та за іронією долі він помер на 50 річницю незалежності 4 липня 1826 року.
Минулого року в параді, який організовувала Національна паркова служба США, взяли участь оркестри з різних штатів, військові підрозділи, відомі творчі колективи. Вперше в параді в центрі столиці взяла участь і колона українців.