Столтенберг закликав Південну Корею посилити військову підтримку України
Київ • УНН
КИЇВ. 30 січня. УНН. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Південну Корею збільшити військову підтримку України, посилаючись на інші країни, які змінили свою політику ненадання зброї країнам у конфлікті після вторгнення росії. Він зауважив, що для того, щоб "самодержавство і тиранія" не перемогли, Києву потрібне озброєння, пише УНН з посиланням на Reuters.
Цитата
"Я закликаю Республіку Корея продовжувати і активізувати конкретне питання військової підтримки. Зрештою, це рішення приймати вам, але я скажу, що кілька союзників по НАТО, політика яких була ніколи не експортувати зброю в країни, що перебувають у конфлікті, зараз змінили цю політику", - сказав Столтенберг, навівши у приклад Німеччину, Швецію та Норвегію.
Він додав: "Якщо ми не хочемо, щоб самодержавство і тиранія перемогли, то їм потрібна зброя, це реальність".
Деталі
Генсек НАТО здійснив робочий візит до Сеула, щоб зміцнити зв’язки із союзниками США перед обличчям війни в Україні та зростання конкуренції з Китаєм. Виступаючи в Інституті перспективних досліджень Чея, він подякував Південній Кореї за її нелетальну допомогу Україні, але закликав збільшити її, додавши, що існує "термінова потреба" в боєприпасах.
Під час зустрічей із високопоставленими офіційними особами країни Столтенберг стверджував, що події в Європі та Північній Америці взаємопов’язані з іншими регіонами, і що альянс хоче допомогти впоратися з глобальними загрозами шляхом розширення партнерства в Азії. Він також наголосив, що "надзвичайно важливо", щоб росія не виграла цю війну, не лише для України, але й щоб уникнути неправильного повідомлення авторитарним лідерам, у тому числі в Китаї, що вони "можуть отримати те, чого хочуть, силою".
За словами Генсека, хоч Китай не є супротивником НАТО, він став "набагато вище" в порядку денному Альянсу.
"Ми вважаємо, що нам слід співпрацювати з Китаєм у таких питаннях, як контроль над озброєннями, зміна клімату та інші питання. Але водночас ми чітко розуміємо, що Китай кидає виклик нашим цінностям, нашим інтересам і нашій безпеці", - підсумував він.
Доповнення
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Південна Корея підписала угоди з Польщею на постачання танків, літаків та іншої зброї. Проте, президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що закон його країни забороняє постачання зброї країнам у конфлікті, через що надання зброї Україні є "складним".
Нагадаємо
Генеральний секретар НАТО 26 січня заявив, що обговорив співпрацю та підтримку України з президентом Ізраїлю у Брюсселі.