Телескоп James Webb сфотографував "Стовпи Творіння"
Київ • УНН
КИЇВ. 19 жовтня. УНН. Космічний телескоп James Webb сфотографував "Стовпи Творіння", величезні структури з газу та пилу, які рясніють зірками, повідомило NASA в середу, інформує УНН.
Деталі
Мерехтіння тисяч зірок показано на першому знімку гігантських золотих, мідних і коричневих колон посеред космосу. На кінцях кількох стовпів яскраво-червоні плями, схожі на лаву.
"Це викиди із зірок, які все ще формуються, вік яких становить лише кілька сотень тисяч років", - йдеться у заяві NASA.
Ці "молоді зірки періодично викидають надзвукові струмені, які стикаються з хмарами матеріалу, такими як ці товсті стовпи", - додали в космічному агентстві США.
"Стовпи Творіння" розташовані на відстані 6500 світлових років від Землі, в туманності Орла нашої галактики Чумацький Шлях.
Стовпи прославилися завдяки космічному телескопу Хаббл, який уперше показав їх у 1995 році, а потім знову у 2014 році.
Але завдяки інфрачервоним можливостям Webb новий телескоп, запущений в космос менше року тому, може зазирнути крізь непрозорість стовпів, виявивши безліч нових зірок, що формуються.
Зображення було отримано NIRCam James Webb, який уловлює хвилі ближнього інфрачервоного діапазону, невидимого для людського ока.
За даними NASA, нове зображення "допоможе дослідникам оновити моделі зіркоутворення, визначивши набагато більш точну кількість зірок, що знову утворилися, а також кількість газу і пилу в регіоні".
Додамо
Однією з основних цілей телескопа James Webb вартістю 10 мільярдів є вивчення життєвого циклу зірок. Ще один основний напрямок досліджень зосереджено на екзопланетах, планетах за межами Сонячної системи Землі.