"Це відсуне нашу країну від вступу до НАТО" - військовий експерт про можливі зміни до закону щодо призначення міністром оборони військового

"Це відсуне нашу країну від вступу до НАТО" - військовий експерт про можливі зміни до закону щодо призначення міністром оборони військового

Київ  •  УНН

12 лютого 2023, 09:09 • 1026014 перегляди

КИЇВ. 12 лютого. УНН. Можливість призначення нецивільної особи міністром оборони суперечить стандартам НАТО. Якщо депутати ухвалять відповідні правки до закону, це відсуне Україну від вступу до Альянсу. Про це у коментарі УНН розповів військовий експерт Олег Старіков, коментуючи інформацію про можливі поправки до законодавства, що дозволяють призначати на посаду міністра оборони військовослужбовців.

Цитата

“У директивах і процедурах, які ми називаємо стандартами НАТО, а в НАТО це називається STANAG (Standardization agreement), чітко описані всі дії, які необхідно здійснювати у сфері оборони. У STANAG не написано, що у воєнний час міністри військові, а в мирний - цивільні. Тому це все перекручування. І якщо це буде прийнято, це відсуне нашу країну від вступу до НАТО. Річ у тім, що всі 33 країни НАТО це запам'ятають, і коли настане час голосування, вони це згадають”, - зазначив Старіков.

Він також зазначив, що призначення військового міністром оборони може призвести до того, що він почне втручатися у командування Збройних Сил України.

“Міністр оборони – це начальник тилу. Він забезпечує ЗСУ. У нас до Резнікова була велика проблема міністри оборони намагалися залізти й командувати Збройними силами. Таран був генералом. І зараз, під час війни, це призведе до того, що лізтимуть. Тому, якщо це рішення буде прийнято, це призведе не до позитивного, а до негативного результату", - додав військовий експерт.

Раніше народний депутат Мар'яна Безугла повідомила, що в Комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки «підготували таку правку, але це поки що концепт і лише для воєнного стану» (граматику автора дотримано, - ред. ) у законодавство, яке дозволить у період дії режиму воєнного стану призначати міністром оборони військового, що нині заборонено законом та суперечить стандартам НАТО при тому, що в Конституції України зазначено курс України на повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО.