У Кенії розкопали одні з найстаріших кам'яних знарядь

У Кенії розкопали одні з найстаріших кам'яних знарядь

Київ  •  УНН

15 лютого 2023, 17:52 • 715497 перегляди

КИЇВ. 15 лютого. УНН. Археологи в Кенії розкопали одні з найстаріших кам'яних знарядь, які використовувалися давніми людьми. Вік знарядь становить близько 2,9 мільйона років, передає УНН з посиланням на BBC.

Деталі

У Кенії археологи знайшли одні з найстаріших кам'яних знарядь. Їх використовували давні люди близько 2,9 мільйона років тому. Це свідчить про те, що інструменти використовувалися іншими группами давніх людей, а не лише предками Homo Sapiens.

За словами дослідників, ці інструменти використовувалися для обробки бегемотів і подрібнення рослинних матеріалів, таких як картопля та фрукти.

Дві великі копалини, знайдені на цьому місці, належать вимерлому виду предків людини, відомому як парантроп.

Раніше вчені думали, що олдованські інструменти, свого роду прості кам'яні знаряддя, використовувалися тільки предками Homo Sapiens, групою. Однак на місці розкопок, у Ньяянзі на півострові Хома, у західній Кенії не було виявлено скам'янілостей Homo Sapien.

Натомість було два зуби — товсті моляри — з роду Paranthropus, які поєднували у собі мавпоподібні та людські риси, а також 330 кам'яних знарядь.

"Олдуванська технологія була схожа на раптову еволюцію абсолютно нового набору зубів поза вашим тілом, і вона відкрила нашим предкам нову різноманітність продуктів в африканській савані", - сказав професор Рік Поттс

"Зв'язок цих інструментів ньяянга з парантропами може знову відкрити справу про те, хто виготовив найдавніші олдованські інструменти. Можливо, не тільки Homo, а й інші види гомінідів обробляли їжу за допомогою олдованської технології», — сказав антрополог Томас Пламмер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єгипетські археологи виявили "повне" римське місто