У Пакистані охоронець відкрив стрілянину по громадянах Китаю
Київ • УНН
На швейній фабриці в Карачі охоронець поранив двох громадян Китаю, один з них у важкому стані. Інцидент стався після серії нападів на китайських громадян у Пакистані, що викликало занепокоєння Пекіна.
Двоє громадян Китаю отримали поранення у вівторок від охоронця, який відкрив вогонь на швейній фабриці в комерційному центрі Пакистану Карачі, що стало останнім у низці нападів, які спонукали Пекін вимагати більшої безпеки для своїх громадян, пише УНН з посиланням на Reuters.
Деталі
На території фабрики в промисловій зоні Карачі було розміщено великі контингенти поліції, і можна було побачити, як групи судово-медичних експертів входили до приміщень, які були оточені.
Негайної заяви про відповідальність та офіційне підтвердження подробиць інциденту не було. Старший суперінтендант поліції Файзан Алі повідомив Reuters, що в громадян Китаю стріляли, але не дав додаткових подробиць.
Один із співробітників поліції повідомив Reuters на умовах анонімності, що стрілянину вів охоронець. Охоронця поки не заарештували, і складно встановити мотив стрілянини, сказав чиновник.
Представник Національної лікарні Ліакат у південному портовому місті заявив, що він лікує двох постраждалих, один з яких перебуває у тяжкому стані.
Атака послідувала за іншими інцидентами, включаючи вибух біля міжнародного аеропорту Карачі, у результаті якого минулого місяця загинули два китайські інженери, відповідальність за що взяло на себе сепаратистське воєнізоване угрупування Армія визволення Белуджистану (BLA).
Китай посилив давні вимоги щодо покращення безпеки своїх громадян у Пакистані. Посол Цзян Цзайдун заявив на зустрічі в Ісламабаді минулого місяця, що зростання кількості смертоносних нападів є неприйнятним.
Міністерство закордонних справ Пакистану відповіло, що Ісламабад повністю відданий забезпеченню безпеки китайських громадян, проектів та установ. У заяві від 31 жовтня йдеться, що ця відданість була передана на найвищих рівнях китайського уряду.
Доповнення
Повстання, яке триває десятиліттями в південно-західній провінції Белуджистан, призвело до частих нападів на уряд, армію та інтереси Китаю. Бойовики кажуть, що хочуть більшої частки регіональних ресурсів.
У регіоні знаходиться глибоководний порт Гвадар, збудований Пекіном у межах інвестицій у 65 мільярдів доларів у китайсько-пакистанський економічний коридор у межах ініціативи глави КНР Сі Цзіньпіна "Один пояс, один шлях".