У Стамбулі безробітні зможуть безкоштовно користуватися громадським транспортом
Київ • УНН
Влада Стамбула запускає програму безкоштовного проїзду для 237 893 безробітних жителів міста. Кожен учасник отримає 96 безкоштовних поїздок на 3 місяці через додаток або QR-код.
Найближчим часом непрацевлаштовані жителі Стамбула зможуть безплатно їздити на громадському транспорті. Цей захід, оголошений місцевою владою, розглядається як спосіб усунути бар'єри на шляху пошуку роботи в мегаполісі з населенням 16 мільйонів осіб. Про це пише Bloomberg, передає УНН.
Деталі
Як зазначає Bloomberg ,Стамбул, можливо, найбільше місто, яке коли-небудь пробувало таку політику, але воно не перше. Подібну політику було запущено в невеликих європейських містах, таких як Будапешт; Бірмінгем, Англія; і Севілья, Іспанія; а також у Кейптауні та австралійському штаті Новий Південний Уельс.
Програма Стамбула, яку він сподівається розгорнути в жовтні, надзвичайно масштабна. Вона поширюватиметься на претендентів, зареєстрованих у регіональних центрах зайнятості муніципалітету, - загалом 237 893 особи у 2023 році. Кожна людина, яка має на це право, отримає 96 безоплатних поїздок протягом трьох місяців, максимум чотири поїздки на день, через додаток або QR-код.
Як зазначається, у Стамбулі наразі значно зросла вартість проїзду на громадському транспорті.
Вартість однієї поїздки в місті зросла майже вп'ятеро за останні п'ять років на тлі того, що Туреччина пережила низку валютних криз і нищівну інфляцію. Рівень безробіття в країні станом на липень становив 8,8%, хоча з урахуванням неповної зайнятості та сезонної зайнятості "загальний рівень безробіття" до кінця місяця сягнув 27,2 %, пише Bloomberg.
Субсидування проїзду для тих, хто шукає роботу, - один із кількох способів, за допомогою яких міста намагаються зробити транспорт доступнішим. Деякі міста, такі як Люксембург і Таллінн (Естонія), зробили громадський транспорт безкоштовним для всіх, але результати виявилися неоднозначними. У багатьох інших містах, проїзд безкоштовний для студентів та малозабезпечених.
Дослідження, проведені у Великій Британії, показують, що транспортні витрати мають значення для людей, які намагаються повернутися на ринок праці. Згідно зі звітом, підготовленим 2019 року британською групою Urban Transport, 77 % претендентів на роботу в британських містах за межами Лондона не мають постійного доступу до автомобіля, мікроавтобуса або мотоцикла, а чверть із них повідомили, що їхній пошук роботи був ускладнений через вартість проїзду.
Однак дослідження неоднозначно оцінюють те, як політика, подібна до стамбульської, може вплинути на результати працевлаштування. Хоча "більшість фактів свідчить про позитивний зв'язок" між транспортною політикою та зайнятістю, наявні дослідження "не є переконливими або послідовними і часто показують неоднозначні результати", стверджують вчені з Інституту транспортних досліджень при Університеті Лідса.
Нагадаємо
Кабмін України схвалив залучення понад 17 млн євро від Європейського інвестиційного банку на розвиток транспорту. Кошти підуть громадам на оновлення комунальних автопарків.