Українці підкорюють міжнародний IT-ринок: хаб у Лугано, Web Summit та форум у Давосі

Українці підкорюють міжнародний IT-ринок: хаб у Лугано, Web Summit та форум у Давосі

Київ  •  УНН

20 березня 2023, 08:02 • 1403681 перегляди

КИЇВ. 20 березня. УНН. З початку вторгнення РФ більшість компаній в країні скоротили штат на 40%, що спричинило масове безробіття. Проте ІТ-індустрія стала чи не єдиною сферою в Україні, якій вдалось швидко відновитися й надати фахівцям нові робочі місця. Тільки за останні 10 місяців експорт IT-послуг у порівнянні з минулим роком виріс на 9,9% і приніс понад $6 млрд.

Новий подих українського бізнесу та IT. Ukraine Recovery Conference у Лугано

Вже давно настав час для активного розвитку бізнесу між Україною та Швейцарією. Для цього 4-5 липня минулого року провідні бізнес-експерти, підприємці, політики та представники наукової еліти об’єднали свої зусилля в рамках першого міжнародного форуму з відбудови України — Ukraine Recovery Conference у Лугано.

Основний дискурс події обертався навколо інвестиційної привабливості України після завершення війни, та про необхідність України йти за світовими тенденціями. Проте, на думку CSO компанії 727.ventures, Олесі Архіпової, одним з напрямків якої є побудова Web 3.0-компаній, Україна повинна не наздоганяти, а лідирувати.

Більшість бізнес-ніш та трендів уже давно освоєні успішними західними чи азійськими країнами. Саме тому українцям, потрібно зосередитися на найбільш перспективній ніші — Web 3.0, вважає Архіпова. Цю ідею Олеся обговорила з багатьма учасниками заходу у Швейцарії і з’ясувала, що більшість ще не готова до таких інновацій, а тому це шанс для України стати лідером у цій сфері.

Розвиток внутрішніх стартапів, просування бізнесу як стратегія успіху України. Web Summit в Лісабоні

Web-Summit, що об’єднує керівників, засновників й провідних експертів глобальних компаній, найбільш провідних стартапів, впливових інвесторів й видатних журналістів, відкривала перша леді України — Олена Зеленська з промовою про допомогу Україні, про те, як Україна хоче залучити всі можливі технології для порятунку людей, про посилення кібербезпеки, стійкість цифрових систем як державного, так і приватного секторів.

В конференції брали участь 70 тисяч учасників, 10% з яких складали українці. Найбільший стенд, присвячений Web 3.0 — Polkadot booth, також був розгорнутий нашими земляками, а саме венчурною студією 727.ventures.

Учасниця Web Summit й CSO 727.ventures, Олеся Архіпова, змогла продемонструвати потенціал Web 3.0 для присутніх і скоординувати зусилля українців для прориву у цій сфері. Ще з 2015 року Олеся працювала у громадській сфері, розвиваючи власну ГО для розвитку України, всіляко допомагала й підтримувала ВПО. Завдяки своїй роботі в громадській сфері, Олеся набула значного досвіду в розвитку ком’юніті та роботі з групами. Її метод роботи з командою для стратегування, що охоплює карту команд та систему мислення, став корисним інструментом для бізнес-сектору, де також важливо ефективно співпрацювати в команді.

Українська IT перемога як фактор розвитку інших ринків. World Economic Forum Annual Meeting 2023 в Давосі

За даними CoinMarketCap, на початок цього року загальна капіталізація ринку становила близько $2,5 трлн. Японія оголошує 2023 рік часом переходу усієї країни на Web 3.0, а в Давосі цю технологію називають, як одну з проривних для майбутнього. Іншою, не менш важливою, темою саміту стала Україна, адже наслідки війни охопили весь світ, — змінивши дешеві гроші на дорогі, обваливши системи постачань та похитнувши економіку. На думку експертів, обмін досвідом принесе велику користь для розвитку Web 3.0 в Україні.

У цій сфері вже працює згаданий вище стартап 727.ventures. Венчурна студія є партнером японської компанії, що будує парачейн Astar network, СЕО якої водночас є радником міністра Японії. CSO компанії 727.ventures, Олеся Архіпова, наголосила на тому, що питання Web 3.0 постійно в полі зору наших айтівців.

Як та коли Україна стане IT- лідером?

Для когось це буде дивно, але українське суспільство уже живе у державі Web 3.0. Прикладом інтернету нового покоління — є сервіс «Дія», через який ми проводимо «денацифікацію» російських пам’яток, обираємо представника України на Євробаченні тощо. Ба більше, продаємо технологію в інші держави, приміром, Естонію. Також команда мінцифри продовжує працювати над запуском ринку віртуальних активів. «За цим майбутнє і без цього складно побудувати потужну цифрову економіку. Саме тому важливо підвищити криптограмотність українців», — написав у себе в Telegrami очільник міністерства Михайло Федоров.

На 2023 рік в України є всі шанси не тільки зберегти темпи росту, на які вона змогла вийти під час повномасштабного вторгнення, а й навіть набрати більших обертів. Гарним тому підтвердженням є те, що до нещодавнього рейтингу 100 найкращих аутсорсерів світу потрапило 17 IT-компаній з України. Це говорить про те, що ми можемо бути не лише сировинним сектором, а пропонувати інновації та нові продукти, а українським ІТ-цям лише залишається брати лідерство у свої руки.