Ув’язнених поменшає: Мін’юст працює над розвантаженням тюремної системи
Київ • УНН
КИЇВ. 25 червня. УНН. Розвантаження вітчизняної в’язничної системи є пріоритетом у роботі Міністерства юстиції України. Про це в інтерв’ю журналістці Раміні Есхакзай розповіла заступник міністра юстиції України Олена Висоцька, передає УНН.
Цитата
«Розвантаження в’язничної системи в Україні – це наш пріоритет. Ми працюємо над тим, щоб переконати суспільство, що у світі існують інші види покарання, не пов’язані з позбавленням волі. Де ми не утримуємо, як держава, повністю людину, яка несе кримінальне покарання.
І такими системами є пробація, яка працює з тими, хто вчинив злочин. Не важкий чи насильницький – для цього створена в’язниця. А якийсь майновий чи побутовий - з такими видами злочинів точно може справитися пробаційний нагляд.
Мова про суспільно-корисні роботи, вони можуть бути в парках, на кладовищах. Це нормально, що люди своєю працею відпрацюють кримінальний злочин і витрати, які вони нанесли громаді», - заявила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент доручив розробити Національний план із запобігання злочинності
Реформа вітчизняної в’язничної системи у самому розпалі, продовжила чиновник.
«З одного боку ми давно переконали себе, як систему, що це потрібно робити в нашій державі. І практики інших країн показують, що це успішно.
Але ми дуже довго переконуємо суспільство, що це є справедливо. І довго переконуємо парламент у тому, що відповідні закони найскоріше мають бути прийняті», - інформує Висоцька.
Разом з тим у Мін’юсті розуміють, що розвантаження системи може підвищити побутову злочинність.
«В’язнична система має залишати в собі тільки особливо небезпечних людей. І більше витрачати персонально на людину, щоб її виправити, а не формально закривати велику кількість людей у камерах», - резюмувала вона.
Додамо
Станом на 1 січня 2022 р. в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах утримувалась 48 251 особа.