В Україні запрацювали програми безвідсоткового кредитування громадян, ОСББ та ЖБК на купівлю електрогенеруючого обладнання

В Україні запрацювали програми безвідсоткового кредитування громадян, ОСББ та ЖБК на купівлю електрогенеруючого обладнання

Київ  •  УНН

22 липня 2024, 07:18 • 16517 перегляди

Read in English

Уряд запустив програми безвідсоткового кредитування для громадян, ОСББ та ЖБК на купівлю електрогенеруючого обладнання. Кредити надаються на суму до 480 тис. грн для приватних осіб та до 5 млн грн для ОСББ/ЖБК під 0-7% річних.

Вже з 20 липня стартували урядові ініціативи, які передбачають надання громадянам безвідсоткових кредитів, а також програма "Доступні кредити 5-7-9" для ОСББ та ЖБК, спрямована на фінансування придбання обладнання, яке використовує альтернативні джерела енергії, та систем збереження енергії.

Про це повідомили у Мінекономіки, пише УНН.

Деталі

З 20 липня для приватних домогосподарств діє програма, яка дозволяє отримати пільгові кредити під 0% на закупівлю та встановлення сонячних панелей, систем накопичення енергії та вітрових установок у приватних домогосподарствах. Держава бере на себе компенсацію відсоткової ставки по таким кредитам протягом 10 років, при цьому сума кредиту може досягати 480 тисяч гривень для придбання та монтажу гібридної системи електропостачання.

Щодо ОСББ та ЖБК, їм надається можливість взяти участь у державній програмі підтримки "Доступні кредити 5-7-9%", де тепер можна фінансувати придбання та встановлення генеруючих установок з альтернативних джерел енергії, систем збереження електричної енергії та допоміжного обладнання. Кредити надаються на суму до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. Ця програма працює у поєднанні з програмою "ГрінДІМ", в рамках якої ОСББ та ЖБК можуть отримати до 70% вартості проєкту після його реалізації.

Для участі у програмі "Доступні кредити 5-7-9" керівництво ОСББ або ЖБК повинно подати заявку в один із 46 банків-партнерів Фонду розвитку підприємництва та надати комплект документів, що вимагається банком.

Уряд робить все можливе задля того, щоб відновити енергогенеруючі потужності, які було зруйновано після масованих ракетних обстрілів з боку рф. Разом з тим пропонуємо власникам приватних та багатоквартирних будинків скористатись можливостями пільгових програм і підвищити свою енергонезалежність. Розвиток альтернативних джерел генерації енергії має стати складовою нової української енергосистеми і подібні програми безумовний вклад у це. Адже тепер домогосподарства та ОСББ і ЖБК отримають доступні інструменти розбудови власних енергетичних потужностей

 - наголосила перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

"Нарощування потужностей розподіленої генерації електроенергії має важливе значення для забезпечення термінових потреб споживачів. І це шлях до нашої енергетичної стійкості в цілому. Тому держава створює умови для швидкого розвитку розподіленої генерації з мінімальною кількістю бюрократичних процедур та можливостями залучення фінансування для таких проєктів", – додав міністр енергетики Герман Галущенко.

Кредитні продукти для громадян вже доступні у таких банках як: АТ КБ "ПРИВАТБАНК", АТ "ОЩАДБАНК", АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "СЕНС БАНК", АТ "КБ "ГЛОБУС".

Кредитні продукти для ОСББ та ЖБК доступні у таких банках, як: АТ "КБ "ГЛОБУС", АТ "СКАЙ БАНК", АТ "ОЩАДБАНК", ПАТ "БАНК ВОСТОК", АТ КБ "ПРИВАТБАНК", АТ "СЕНС БАНК", АБ "УКРГАЗБАНК" .

Щотижня кількість банків, що пропонують згадані кредитні продукти, збільшуватиметься. Фонд розвитку підприємництва вже активно працює над залученням міжнародних коштів для забезпечення стабільного фінансування програм, що є ключовими для енергетичної незалежності домогосподарств, ОСББ, ЖБК та країни в цілому.

Юлія Свириденко наголосила на недавньому розширенні урядової програми "Доступні кредити 5-7-9%" для бізнесу, спрямованого на підвищення енергетичних можливостей. Наприклад, минулого тижня Sense Bank надав перший кредит українському виробнику для побудови сонячної електростанції потужністю 1 МВт у Чернівецькій області, що зможе забезпечити приблизно 360 квартир. Річна продуктивність станції складе 1150 МВт-годин. Загальна сума кредиту — 14,2 мільйона гривень із п'ятирічним терміном погашення.

Також "Укргазбанк" видав перші інвестиційні кредити двом виробникам з Вінницької та Черкаської областей для придбання когенераційних установок з загальною потужністю 2,5 МВт, на загальну суму понад 26 млн грн.

З 20 липня бізнес має можливість отримувати кредити на суму понад 150 млн грн. У липні 19 провідних банків України підписали меморандум про пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури. Заявки на такі кредити обробляються в пріоритетному порядку, і можуть становити від 500 тис. євро до 25 млн євро на термін від 5 до 7 років. Базова відсоткова ставка на перший рік для кредитів у національній валюті становить 13,5% річних, із змінною ставкою в наступні роки до UIRD12M + 3%.

Кредити на відновлення енергетики забезпечуються обладнанням, що купується, що спрощує процедуру кредитування і робить її доступнішою. Національний банк також ухвалив низку рішень для підвищення ліквідності енергетичного обладнання та оптимізації оцінки ризиків інвестиційних проєктів, що мають на меті збільшення доступності фінансування.

Нагадаємо

Раніше повідомлялось, що Уряд вже розробив та частково втілив низку заходів, спрямованих на підвищення енергетичної стійкості країни, які мають стимулювати як громадян, так і бізнес.