Війна в Україні і напруженість між США та Китаєм будуть серед топ-тем зустрічі голів МЗС країн G20

Війна в Україні і напруженість між США та Китаєм будуть серед топ-тем зустрічі голів МЗС країн G20

Київ  •  УНН

28 лютого 2023, 10:05 • 1121350 перегляди

КИЇВ. 28 лютого. УНН. Цього тижня міністри закордонних справ "Групи двадцяти" зустрічаються в Нью-Делі, де, як очікується, домінуватимуть теми війни в Україні та напруженості між США та Китаєм, при цьому приймаюча сторона Індія сподівається, що такі проблеми, як зміна клімату та борг країн третього світу, також не обійдуть увагою, повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Зустріч міністрів закордонних справ "Групи двадцяти" 1-2 березня відбудеться через кілька днів після зустрічі фінаносвих лідерів групи в Бенгалуру, де вони сперечалися щодо засудження росії за війну, не змогли досягти консенсусу щодо спільної заяви та натомість зупинилися на підсумковому документі.

Результат був подібний до саміту G20 на Балі в листопаді минулого року, коли приймаюча сторона Індонезія також оприлюднила підсумкову декларацію, визнаючи розбіжності, вказує видання.

Як повідомляється, у зустрічі в Нью-Делі візьмуть участь голова мзс рф сергій лавров, Держсекретар США Ентоні Блінкен і голова британського МЗС Джеймс Клеверлі, а Китай, як очікується, пришле свого міністра закордонних справ Цінь Ганга. Загалом візьмуть участь представники 40 країн, у тому числі не члени G20, запрошені Індією, і багатосторонні організації.

На полях також запланована зустріч міністрів закордонних справ країн «четвірки» – США, Індії, Австралії та Японії.

Уряд прем'єр-міністра Нарендри Моді хоче зосередити увагу на зустрічі цього тижня на таких питаннях, як зміна клімату та борг країн, що розвиваються, сказав представник міністерства закордонних справ Індії.

Індія не хоче, щоб Україна домінувала на цьому заході, але вона буде у топі у порядку денному, сказав чиновник.

«Нью-Делі має намір продовжувати виступати голосом Глобального Півдня та порушувати проблеми, що стосуються регіону», - додав чиновник.

Рамін Толуї, помічник Держсекретаря США з питань економіки та бізнесу, сказав, що Блінкен висвітлить зусилля США щодо вирішення проблем продовольчої та енергетичної безпеки, що стосуються країн, що розвиваються.

Голова дипломатії США також «підкреслить шкоду, яку завдала агресивна війна росії» і закликатиме інші країни подвоїти заклики до рф припинити війну, сказав Толуї журналістам перед поїздкою Блінкена на зустріч.

Під час зустрічі міністрів закордонних справ також спостерігатимуть за тим, як розгортається напруженість між Вашингтоном і Пекіном, зокрема через війну в Україні.

Китай разом з росією відмовився підписати підсумкову заяву фінансових лідерів у Бенгалуру.

Нью-Делі намагалося дотримуватися делікатної нейтральної лінії щодо російсько-української війни.

Хоча прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді сказав російському президенту володимиру путіну, що зараз не час для війни, Індія відмовилася звинувачувати москву в конфлікті, шукаючи дипломатичного вирішення та різко збільшивши закупівлі російської нафти, зауважує видання.

Розбіжності щодо конфлікту будуть знову розглянуті на зустрічі цього тижня, сказав Аніл Вадхва, колишній індійський дипломат і видатний співробітник Міжнародного фонду Вівекананда в Нью-Делі.

"Малоймовірно, що міністри закордонних справ G20 зможуть домовитися про єдині формулювання, які пропонують шляхи та механізми врегулювання ситуації в Україні", - сказав він.

Нагадаємо 

Фінансові лідери G20 не змогли дійти консенсусу щодо опису війни через блокування рф та Китаєм.