Якість води в Інгульці та Південному Бузі погіршилася за низкою показників: Міндовкілля перечислило відхилення від норми

Якість води в Інгульці та Південному Бузі погіршилася за низкою показників: Міндовкілля перечислило відхилення від норми

Київ  •  УНН

23 червня 2023, 06:59 • 987067 перегляди

КИЇВ. 23 червня. УНН. Організації Міндовкілля продовжують моніторингові спостереження змін якості вод на півдні України після підриву Каховської ГЕС - якість води в річках Інгулець та Південний Буг погіршилася за низкою показників, повідомили у міністерстві у п'ятницю, пише УНН.

Цитата

"Держводагентство відзначає динаміку змін якості, яка вказує на тенденцію до погіршення показників якості води у річці Інгулець та річці Південний Буг за хімічними та фізико-хімічними показниками", - ідеться у повідомленні.

Деталі

Як зазначається, ідеться про:

  • Сольовий склад – хлориди зростають та повертаються до значень, що фіксувались до затоплення територій. Нехарактерне зростання мінералізації у воді річки Південний Буг (село Себине) пояснюється можливим впливом вод з лиману.
  • Біогенні речовини – у межах нормативних значень. Фіксується зростання нітритів, що потенційно пов’язано зі сходження води та змивом забруднень з територій.
  • Органічні речовини - знижується вміст розчиненого кисню, що може стати причиною задухи та заморів риби.

Зокрема, фіксують нижче норми показники вмісту розчинного кисню у річці Інгулець (3,7 мг/дм3 при нормі не менше 4 мгО2/дм3).

Як повідомляється, вимірювання проб вод Чорного моря показали поетапне підвищення солоності морської води.

Також фіксується:

  • перевищення гранично допустимої концентрації для водних об’єктів рибогосподарського використання по залізу загальному – у 1,8 раза у річці Інгулець поблизу села Дар’ївка, Херсонська область, та у річці Дніпро в межах Херсонського морського торговельного порту;
  • відхилення водневого показника (pH) до 8,9 у пробах, відібраних у Бузькому лимані в районі причалу у місті Миколаїв;
  • підвищений вміст аніонних поверхнево-активних речовин у річці Дніпро в межах Херсонського морського торговельного порту – 0,28 та у пробах, відібраних у річці Інгулець (село Дар’ївка, Херсонська область) – 0,34;
  • підвищений вміст хлоридів у пробах, відібраних у річці Інгулець – 538,84 мг/дм3, у річці Південний Буг - 680,64 мг/дм3.

Доповнення

У Дніпрі після підриву дамби досі перевищення завислих речовин та заліза.