Єврокомісія погодила підвищення тарифів на імпорт зернових із рф і білорусі. Тепер пропозицію має схвалити Рада ЄС

Єврокомісія погодила підвищення тарифів на імпорт зернових із рф і білорусі. Тепер пропозицію має схвалити Рада ЄС

Київ  •  УНН

22 березня 2024, 11:06 • 26645 перегляди

Read in English

Європейська комісія пропонує підвищити тарифи на імпорт зернових, олійних культур та продуктів їх переробки з росії та білорусі до ЄС, щоб запобігти дестабілізації ринку, боротися з експортом незаконно привласненого українського зерна та позбавити росію доходів, які вона використовує для фінансування війни проти України.

Європейська комісія погодила підвищити тарифи на імпорт частини агропродукції з  росії та білорусі. Йдеться про зернові зернові, олійні культури і продукти  їх перероблення. Рішення скеровано на схвалення до Ради ЄС. Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу Єврокомісії.

Сьогодні Європейська комісія пропонує підвищити тарифи на імпорт до ЄС зернових, олійних культур і продуктів їхньої переробки ("зернові продукти") з росії та білорусі, включно з пшеницею, кукурудзою і соняшниковим шротом.  Ці тарифи, хоча і досить високі, щоб на практиці придушити такий імпорт до ЄС, не вплинуть на експорт до третіх країн

- йдеться у заяві ЄК. 

Підвищення тарифів спрямовані на досягнення кількох цілей:

  • запобігти дестабілізації ринку ЄС внаслідок будь-якого майбутнього значного перенаправлення російської зернової продукції на ринок ЄС.  

Як зазначається, європейські фермери занепокоєні через таку ймовірність.  Роль росії як провідного світового експортера зерна в поєднанні з її готовністю використовувати експорт продовольства як геополітичний інструмент свідчить про те, що ризик дестабілізації ринку високий, додають в ЄК. 

  • боротися з російським експортом незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, частину якого нелегально експортують на ринок ЄС, навмисно помилково маркуючи як "російське". 

Зазначається, що пропоновані сьогодні тарифи дозволять зробити цей спосіб незаконного експорту більш нерентабельним.

  • запобігти використанню росією доходів від експорту в ЄС - як російських, так і незаконно привласнених українських зернових продуктів - для фінансування своєї агресивної війни проти України. 

"Оскільки 2023 року росія експортувала до ЄС подібної продукції на суму близько 1,3 мільярда євро, ці тарифи ЄС позбавлять російську економіку ще одного важливого джерела прибутку і, як наслідок, російської військової машини", - вказується у заяві. 

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила: "Ми пропонуємо ввести тарифи на цей російський імпорт, щоб пом'якшити зростаючий ризик для наших ринків і наших фермерів. Вони скоротять можливості росії використовувати ЄС в інтересах своєї військової машини. І ми зберігаємо нашу прихильність збереженню глобальної продовольчої безпеки, особливо для країн, що розвиваються. Ми знаходимо правильний баланс між підтримкою нашої економіки і фермерських спільнот. Водночас ми продовжуємо надавати непохитну підтримку Україні. "

Підвищення тарифів поширюватиметься і на білорусь  через її тісні політичні та економічні зв'язки з росією. Крім того, в Єврокомісії вважають, що включивши білорусь до нових заходів, ЄС не дасть змоги кремлю використовувати мінськ для обходу нових тарифів і спрямування своїх товарів на ринок ЄС.

Сьогоднішня пропозиція не торкається транзиту зернових, олійних і продуктів їхньої переробки з росії та білорусі до третіх країн. Це свідчить про те, що Європейський союз, як і раніше, повністю прихильний справі забезпечення продовольчої безпеки в усьому світі, особливо коли йдеться про країни, що розвиваються

- наголошується у заяві. 

Тепер пропозиція буде розглянута Радою Європейського союзу. Після її ухвалення тарифи будуть негайно введені в дію.

Посівна 2024: аграрії засіяли майже 70 тисяч гектарів ранніх ярих зернових попри війну11 березня 2024, 21:09 • 46865 переглядiв