Зазначається, що обставлений з помпою саміт росія-Африка, який має продемонструвати нові дипломатичні зв'язки москви і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, пройде в умовах бойкоту з боку глав більшості африканських держав.
На рівні глав держав будуть представлені лише 17 країн. Ще десять африканських держав відправили прем'єр-міністрів.
Майже половина учасників саміту надіслали делегації рівнем нижче: 17 із них очолюють віце-прем'єри та міністри, а п'ять — просто посли. П'ять африканських держав взагалі відмовилися від участі в саміті.
Відомо, що запрошення були направлені главам усіх африканських держав.
Доповнення
Як пише видання, путін особисто хоче зустрітися з кожним із лідерів африканських держав. Він запланував переговори з президентами Єгипту, Мозамбіку, Бурунді, Зімбабве, Уганди, Еритреї, Центрально-Африканської Республіки, Лівії, Камеруну, Сенегалу, ПАР, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Малі, Конго.
28 липня Путін виступить із великою промовою, в якій розповість про формування “нового світопорядку” на основі “багатополярності та рівності” всіх держав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: росія хоче поступок, тримаючи в заручниках 400 млн людей: Кулеба закликав світ до відповіді на продовольчий тероризм рф
Перед самітом путін опублікував статтю, у якій нагадав країнам Африки про радянську економічну та технічну допомогу, про “міцне і глибоке коріння” російсько-африканської дружби і пообіцяв “гідне місце” у “новому світопорядку”. Він також запропонував африканським країнам представництво у “структурах, що визначають долі світу”, включаючи Радбез ООН та G20.
Але пропозиції Путіна не зацікавили африканських лідерів, кількість яких на саміті знизилася, порівняно з аналогічним заходом 2019 року. Тоді жодна з країн не відмовилася від запрошення, а 45 надіслали делегації на чолі з президентами та прем'єр-міністрами (цього року – 27).