Деталі
За даними дослідницької агенції Counterpoint, мобільна операційна система Android каліфорнійської компанії на сьогоднішній день є домінуючим гравцем в Індії та працює на 95 відсотках усіх смартфонів у країні.
Але Комісія з конкуренції Індії (CCI) заявила, що операційна система була налаштована на незаконне витіснення конкурентів із YouTube, веб-браузера Chrome та інших популярних програм Google.
На телефонах Android було встановлено набір додатків Google, у тому числі власна пошукова система компанії, «яка давала пошуковим службам Google значну конкурентну перевагу перед конкурентами», йдеться в заяві CCI.
Комісія наклала штраф у розмірі 13,4 мільярда рупій (162 мільйони доларів) і доручила компанії дозволити користувачам Android видаляти встановлені програми Google.
Компанія заявила, що розгляне це рішення та зважить свої наступні кроки.
Контекст
Google зіткнулася з аналогічною антимонопольною ухвалою в Європейському союзі, в якій було встановлено, що компанія наклала «незаконні обмеження» на виробників смартфонів на користь своєї пошукової системи.
Минулого місяця суд другої інстанції ЄС залишив чинним штраф у розмірі 4,1 мільярда доларів проти компанії.
Глобальні регулюючі органи наслідували цей приклад, і Google зіткнулася з цілою низкою справ у США та Азії, заснованих на аналогічних звинуваченнях.
Індія посідає друге місце у світі за кількістю користувачів смартфонів після Китаю.
За даними Counterpoint, у 2021 році її ринок смартфонів виріс на 27 відсотків у річному обчисленні, а річний обсяг продажів перевищив 169 мільйонів одиниць.
Більше 60 відсотків телефонів, що продаються в країні, вироблено провідними китайськими виробниками, включаючи Xiaomi та Oppo.
Apple залишається другорядним гравцем на ринку з обмеженим бюджетом, але в останні роки досягла певних успіхів, і минулого місяця компанія оголосила про плани локального виробництва свого флагманського iPhone 14.