Рішення Джо Байдена вийти з президентських перегонів у США 2024 року відкриває досвідченому політику можливість зосередитися на зовнішній політиці. Зокрема: домогтися завершення протистояння Ізраїлю та ХАМАС, а також закріпити гарантії підтримки для України.
Про це пише УНН з посиланням на Financial Times.
Деталі
Президент США Джо Байден вийшов із перегонів майбутніх виборів на посаду глави Білого Дому, однак у нього є можливість залишити за собою значну спадщину, зокрема в питаннях міжнародної політики.
Financial Times пише, що "перше випробування" нового життя Байдена відбудеться цього тижня, - чинний лідер Сполучених Штатів зустрінеться у Вашингтоні з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу.
Перша зустріч Нетаньягу в Білому домі, з моменту його повернення 2022 року до влади, дає Байдену шанс просунути те, що може стати його значною спадщиною: припинення війни між Ізраїлем і ХАМАС.
Якщо подивитися на наступні шість місяців, то одне з найважливіших завдань для Байдена - це завершення війни в Газі... Ця адміністрація, у певному сенсі, буде більш вільною для цього, і у людей у ній буде ще більше почуття місії, щоб домогтися цього...
Во вторник Байден возвращается в Белый дом после самоизоляции из-за COVID-1923.07.2024, 06:46
Напередодні свого візиту Нетаньягу повідомив, що в середу він виступить перед Конгресом із більш примирливою промовою, ніж у 2015 році, коли він виступав перед цим органом і обрушився з критикою на адміністрацію Обами за прагнення укласти ядерну угоду з Іраном.
Прем'єр-міністр хоче заручитися підтримкою американської громадськості щодо військових дій Ізраїлю, і ця мета стала ще складнішою у зв'язку з політичними потрясіннями в США в останні два тижні.
Щодо України та її боротьби з російською агресією
Одним із найважливіших пріоритетів для Байдена стане забезпечення максимально можливої підтримки України, в разі перемоги Трампа в листопаді. Колишній президент згадував, що може переглянути військову допомогу Україні, якщо вона не вступить у переговори з Росією.
Офіційні особи та аналітики кажуть, що поточна адміністрація навряд чи зможе просунути ще один пакет допомоги Києву до кінця терміну повноважень Байдена. Раніше цього року Конгрес ухвалив пакет допомоги в розмірі 61 млрд доларів, розрахований до початку 2025 року. Але президент може забезпечити завершення двосторонніх угод з Україною і просунути будь-яку допомогу, яка буде доступна Києву, до закінчення його терміну.
"Можна прискорити деякі поставки... але суть у тому, що якщо Трамп виграє вибори, він буде в змозі контролювати потік військової допомоги", - пояснює Річард Фонтейн, виконавчий директор аналітичного центру "Центр нової американської безпеки" у Вашингтоні.
Джим Таунсенд, колишній високопоставлений чиновник Пентагону, який опікувався Європою і НАТО, сказав, що Байден міг би допомогти зміцнити свою репутацію, здійснюючи поїздки, що привертають увагу до американської допомоги Україні, наприклад, перебуваючи в Києві, коли в країну прибувають американські F-16.