Деталі
З 71% тих, хто не планує залишатися в Німеччині назавжди, 38 % планують повернутися в Україну після закінчення війни, а ще 30 % хочуть підтримувати тісний контакт з Німеччиною і жити тут хоча б інколи.
Дослідження показало, що ті, хто має партнера за межами Німеччини, значно рідше хочу залишитися в країні назавжди. І навпаки, біженці, які прагнуть отримати освіту або професію, добре володіють німецькою мовою і відчувають себе бажаними гостями в цій країні, частіше хочуть залишитися назавжди.
18% осіб віком 18-64 роки працевлаштовані на початок 2023 року. Понад 2/3 українських біженців, які ще не мають роботи, хочуть зробити це негайно або протягом наступного року, аби збільшити свої доходи, який на зараз сягає в середньому 850 євро.
Діти та підлітки становлять значну частину біженців: приблизно кожен другий українець приїхав до Німеччини з однією неповнолітньою дитиною, і майже половина цих дітей молодші 10 років.
Майже всі діти шкільного віку з України відвідують загальноосвітню або професійно-технічну школу, лише деякі батьки водять дітей до садочку: на початку 2023 року його відвідувала кожна друга дитина у віці до 6 років.
Загалом із початку російської війни з лютого 2022 року з України до Німеччини евакуювались понад мільйон людей, більшість із них — жінки та діти.
Додамо
Опитування проводили спільно Інститут дослідження зайнятості (IAB), Федеральний інститут досліджень народонаселення (BiB), Німецька спільнота сімейних демографічних досліджень (FReDA), Федеральне відомство у справах міграції та біженців (BAMF) та Соціально-економічна панель (SOEP).
Ще наприкінці літа 2022 року в усій Німеччині було опитано понад 11 тисяч українців-біженців віком від 18 до 70 років, а потім ще раз — майже 7000 людей із цієї групи на початку 2023 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 76% українських біженців планують або сподіваються повернутися додому - опитування ООН