ministri-silskogo-gospodarstva-pyati-krayin-napisali-novogo-lista-do-yevrokomisiyi-schodo-zaboroni-na-import-ukrayinskikh-tovariv

Міністри сільського господарства п’яти країн написали нового листа до Єврокомісії щодо заборони на імпорт українських товарів

 • 1309306 переглядiв

Деталі

Вони зазначають, що запроваджена заборона на імпорт не поширюється на товари, імпортовані на підставі угод, укладених до набуття чинності регламенту ЄС.

У листі, з яким ознайомилися у PAP, автори зазначають, що, хоча вони цінують досягнуту угоду з Європейською комісією та заходи, вжиті для пом'якшення наслідків збільшення імпорту агропродовольчої продукції з України, рішення, які набули чинності 2 травня 2023 року, можуть виявитися неефективними й недостатніми.

Вони зазначають, що запроваджена заборона на імпорт не поширюється на товари, імпортовані за контрактами, укладеними до набрання чинності цією постановою, тобто до 2 травня. Вони підкреслюють, що дозвіл на виконання раніше укладених договорів може призвести до численних зловживань і що запроваджена заборона на імпорт буде лише примарною.

На їхню думку, існує серйозний ризик того, що фіктивні (недатовані) контракти будуть розмитнені, а митні органи не матимуть ефективних інструментів для перевірки та оскарження таких документів. Тому міністри закликають Європейську комісію терміново знайти юридично обов'язкове рішення і виправити угоду.

У цьому контексті вони також потребують підтвердження з боку Європейської комісії, що з набуттям чинності нового регламенту про призупинення мита ще на один рік, набуде чинності й регламент ЄК, який продовжує превентивні заходи щодо чотирьох продуктів до кінця цього року.

Що передувало

28 квітня цього року Європейська Комісія досягла домовленості з Польщею, Болгарією, Угорщиною, Румунією та Словаччиною щодо української агропродовольчої продукції, а 2 травня оголосила про запровадження тимчасових запобіжних заходів щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України.

Водночас за повідомленням ЄК, Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов'язалися скасувати односторонні заходи щодо цих та будь-яких інших продуктів, які походять з України.

З 2 травня по 5 червня цього року (з можливістю продовження) діє регламент ЄС, що забороняє вільний обіг насіння пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України в Болгарії, Польщі та Румунії, а також в Угорщині та Словаччині. Однак, ці зернові з України можуть перевозитися транзитом через території цих п'яти країн.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі