Деталі
Останній спуск апарату відбувся 18 червня. До експедиції учасники готувалися на судні «Полярний принц», на яке вони заздалегідь прибули.
Команда двічі на день проводила загальні збори, на яких обговорювалися питання безпеки та підготовка до спуску. Метою було зробити так, щоб пасажири, які заплатили за занурення, не були пасивними учасниками місії.
Компанія OceanGate, яка проводила спуск, наполягала, щоб до пасажирів не зверталися як до «туристів» чи «клієнтів», а називали їх «фахівцями місії».
Цитата
«Квиток на Titan коштував $250 000, але за домовленістю ціна могла бути знижена», — пише NYT.
Доповнення
У день спуску, 18 червня, пасажирам Titan треба було зібратися на палубі о 5-й ранку. У цей час команда OceanGate завершувала останні приготування батискафу перед зануренням.
Ті, хто зібрався на палубі, ще раз обговорили план занурення: воно мало зайняти 12 годин, з них близько чотирьох відводилося безпосередньо на огляд уламків «Титаніка».
Пілот Titan і гендиректор OceanGate Стоктон Раш зазвичай рекомендував перед зануренням дотримуватися «безшлакової» дієти і не пити вранці кави - справляти потребу на борту можна було тільки в захований за завісою похідний туалет.
Він також радив одягнути теплі шкарпетки та шапку, намагатися не промочити ноги і не намагатися нічого розгледіти через ілюмінатори під час занурення — освітлення апарату вимикали для економії енергії, необхідної для огляду уламків «Титаніка».
Раш також пропонував пасажирам завантажити свої улюблені пісні до телефонів, щоб їх можна було слухати на борту через Bluetooth-колонку.
Учасникам останнього занурення наказали бути готовими до посадки в апарат до 7:30 ранку.
Пасажири одягли водонепроникні штани та куртки, а також черевики зі сталевими носами, рятувальні жилети та шоломи. Після цього кожного з них зважили та допомогли зайти до Titan.
Апарат зсередини скидався на позашляховик без сидінь. На підлозі був гумовий килимок, на стелі дві ручки, за які можна було триматися. Потім люк задраїли, болти додатково закрутили. Апарат почав занурення.
Контекст
Titan втратив зв'язок з «Полярним принцом» приблизно через 1 годину 45 хвилин після початку спуску 18 червня.
Його уламки виявили через 4 дні за 488 метрів від носової частини «Титаніка», що затонув у 1912 році. Усі пасажири Titan — підприємець із Пакистану Шахзад Давуд та його 19-річний син Сулейман, британський бізнесмен Хеміш Хардінг, французький океанограф Поль-Анрі Наржоле, а також Стоктон Раш — загинули.
23 червня Берегова охорона США повідомила, що, судячи з знайдених уламків, на борту могла статися імплозія, тобто вибух, спрямований усередину.