Деталі
Основна опозиційна коаліція заявила, що не визнає новий парламент, членів якого було обрано у грудні та січні на виборах, які бойкотуються опонентами президента та ігноруються масами. Проголосували лише 11% виборців.
Під час інавгураційної сесії в понеділок законодавці оберуть нового спікера парламенту, який змінить лідера ісламістського руху Ennahdha Рачеда Ганнуші, чия партія налічувала найбільшу кількість членів у парламенті.
Президент Кайс Саїд призупинив роботу попереднього парламенту у липні 2021 року, що, за його словами, було спробою врятувати країну. Саїд і багато тунісців на той час звинувачували ісламістських законодавців в економічних та соціальних кризах у країні.
З того часу Саїд видав указ і почав накопичувати дедалі більше влади. Це викликало занепокоєння на міжнародному рівні, оскільки Туніс був батьківщиною повстань «Арабської весни» десять років тому і єдиною країною, де виникла нова демократична система.
Новий законодавчий орган має меншу владу, ніж його попередник, згідно з новою конституцією, яку Саїд проштовхнув на референдумі.
Передбачається, що в ньому буде 161 член у порівнянні з 217 у попередньому парламенті. Але лише 154 кандидати були обрані в ході двотурового голосування в законодавчі органи, тому що жоден кандидат не спромігся балотуватися в семи виборчих округах, які представляють тунісців за кордоном, що відображає поширене розчарування в політичному класі.
Більшість політичних партій бойкотували вибори, вважаючи, що виборчий процес, який ініціював Саїд, був спрямований на встановлення його контролю над країною.
Основна опозиційна коаліція, Фронт національного порятунку, заявила у недільній заяві, що не визнає новий парламент «внаслідок нелегітимної конституції та виборів, бойкотованих переважною більшістю».